Rezultate te kerkimit per termin: +Antart

Total: 330
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:56.289Z

Spanja: Propozimin e BE për vizat e aprovojmë në Maj

Shqipria merr nj mbshtetje t fort n rrugn e saj t integrimit n Bashkimin Europian. Kjo i sht thn ministres s Integrimit Majlinda Bregu gjat vizits n Spanj, vend q mban Presidencn e rradhs s bllokut 27 antarsh. N takimin me Sekretarin e Shtetit pr BE-n, Diego Lopez Garrido, zonja Bregu u njoh me qend

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.869Z

Itali, prangosen 17 shqiptar

N Piacenza n veri-perndim t Italis, 17 personave iu jan vn prangat, t akuzuar pr trafik droge. T gjith t arrestuarit jan me origjin shqiptare, teksa prfunduan n duart e policis, pas nj operacioni t gjer kundr trafikut t lndve narkotike. Policia sekuestroi dhe dokumente false, arm dhe municione t cil

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.745Z

Ligji për sektorin minerar kalon nga Komisioni i Veprimtarisë Prodhuese

Projektligji pr sektorin minerar sht miratuar dje n parim nga deputett e Komisionit t Veprimtaris Prodhuese. Projektligji u paraqit n komision nga zvendsministri i Ekonomis, Tregtis dhe Energjitiks, Neritan Alibali. Zvendsministri Alibali tha se projektligji parashikon rregullat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.979Z

Gjykata e Lartë, ILDKP dhe Dhoma e Avokatisë shtyjnë dekretet

Mungon informacioni, diskutimi i kandidaturave, javën tjetër Komisioni i Ligjeve shtyn shqyrtimin e tri dekreteve t Presidentit t Republiks pr antart e Gjykats s Lart. Seancat dgjimore, t parashikuara pr t nisur dje, jan shtyr pr shkak t mungess s informacioneve q duhet t vinin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.421Z

Zv.ministri polak: Durrësi ngjall interesim tek biznesi polak

Kryetari i Bashkis s Durrsit, Vangjush Dako, ka pritur n nj takim delegacionin e biznesit polak q po viziton kto dit vendin ton, t kryesuar nga zvendsministri i Ekonomis s Polonis, Rafal Baniak. Delegacioni ndodhet n Shqipri pr t marr pjes n forumin e prbashkt t biznesit polako-

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.343Z

Mblidhet Sollaku 2, lexohet raporti i Ministris s Drejtsis

Ka zhvilluar mbledhjen e radhs Komisioni hetimor kuvendor pr Prokurorin e Prgjithshm Theodhori Sollaku. N mbledhje sht lexuar raporti i Ministris s Drejtsis q do t kontrolloj dokumentacionin e Prokuroris pr vitin 2006. Komsioni, q prbhet vetm nga antart e maxhorancs, pasi opozita ka vendosur t mos m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:56.289Z

Ngrihet koalicioni kombëtar për mjedisin

shtjet e mjedisit do t diskutohen dhe marrin zgjidhje nga koalicioni kombtar pr mjedisin, i cili ngrihet pr her t par n vendin ton. Si nj nga antart e ktij koalicioni zvends ministri i Mjedisit Taulant Bino u shpreh se problemet mjedisore tashm jan me karakter urban ndaj koalicioni i krijuar sht nj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama