Rezultate te kerkimit per termin: +Antart

Total: 330
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.569Z

Emërohen anëtarët e bordit të menaxhimit për Autoritetin Rrugor

Autoriteti Rrugor Shqiptar do t ket nj bord menaxhimi, antart e t cilit jan miratuar dje nga qeveria. Kshilli i Ministrave miratoi dje propozimin e ministrit t Punve Publike dhe Transportit, pr emrimin e antarve t bordit t menaxhimit pr Autoritetin Rrugor Shqiptar. Ky autoritet d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:18.935Z

Vendimi, 35 % e zonës së plazhit në Durrës do të jetë publik

Nisma falë deputetit të Partisë Demokratike, Eduart Halimi Qytetart, jo vetm t Durrsit, por edhe ata q preferojn plazhin e ktij qyteti, tashm do t ken m shum mundsi ta bjn kt gj falas. Kjo, fal nj nisme t deputetit t Partis Demokratike pr qytetin e Durrsit, Eduart Halimi, pr z

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.744Z

Kushtetuesja, PD, pro votimit të tre emrave të Topit

Demokratët, gati për votimin e Kostës, Xhoxhajt dhe Dedes Mazhoranca qeverisse nuk do t’i krijoj asnj penges Presidentit t Republiks, Bamir Topi, pr tri dekretet e tij q plotsojn vendet bosh n Gjykatn Kushtetuese. Burime brenda grupit parlamentar t PD-s konfirmojn se e d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.878Z

Votimi i hapur për dekretet e Topit, pritet miratimi në seancë

Mazhoranca: Votimi, substancial, jo formal Votimi i hapur pr dekretet e Presidentit sht nj norm q rrit transparencn, por dhe u qndron parimeve kushtetuese. Mazhoranca i ka qndruar ktij mendimi edhe gjat diskutimeve t djeshme n Kshillin e Rregullores. Prfaqsuesit demokrat n kt kshi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.875Z

Gjykata kundr gjyqtarve

Gjykata Kushtetuese ka rrzuar sot krkesn e Shoqats s Gjyqtarve. Shoqata n fjal, kishte krkuar nga Gjykata Kushtetuese, t pezullonte prkohsisht dy nene t funksionimit t pushteti gjyqsor. Vendimi i marr nga antart e Gjykats s Kushtetuese, parashikon q ligji pr funksionimin e pushteti gjyqsor, t jet n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.990Z

Ndoka: T ndalen sulmet ndaj Prokuroris

Pjesa opozitare e Partis Demokristiane e Nard Ndoks, duke iu bashkuar opozits, ka krkuar q shteti t ndal presionin ndaj prokurores Ina Rama. N deklaratn pr shtyp, thuhet se kjo forc politike po ndjek me shqetsim konfliktin e thelluar midis institucioneve dhe presionin e qeveris ndaj Prokurores s Prg

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.437Z

SHBA, Steinberg: Berisha, Kryeministër prej votës së lirë

SHBA, opozita shqiptare të njohë legjitimin e zgjedhjes së Kryeministrit Sali Berisha Shtetet e Bashkuara t Ameriks i bjn thirrje opozits shqiptare q t njohin legjitimin e zgjedhjes s Kryeministrit Sali Berisha prmes vots s lir t 28 qershorit. Sipas SHBA-ve, n Shqipri nuk ka k

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama