Rezultate te kerkimit per termin: +Antart

Total: 330
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.990Z

Ndoka: T ndalen sulmet ndaj Prokuroris

Pjesa opozitare e Partis Demokristiane e Nard Ndoks, duke iu bashkuar opozits, ka krkuar q shteti t ndal presionin ndaj prokurores Ina Rama. N deklaratn pr shtyp, thuhet se kjo forc politike po ndjek me shqetsim konfliktin e thelluar midis institucioneve dhe presionin e qeveris ndaj Prokurores s Prg

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.437Z

SHBA, Steinberg: Berisha, Kryeministër prej votës së lirë

SHBA, opozita shqiptare të njohë legjitimin e zgjedhjes së Kryeministrit Sali Berisha Shtetet e Bashkuara t Ameriks i bjn thirrje opozits shqiptare q t njohin legjitimin e zgjedhjes s Kryeministrit Sali Berisha prmes vots s lir t 28 qershorit. Sipas SHBA-ve, n Shqipri nuk ka k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.248Z

Mbetet pezull votimi i asamblesë së re në Partinë socialiste

Pritet të shtyhet për në shtator ristrukturimi i strukturave partiake Zgjedhja e 38 kryetarve t rretheve n Partin Socialiste ka rikonfiguruar edhe prbrjen e Asambles Kombtare, nj nga organet m t larta vendimmarrse t partis. Mbledhja e saj e par me antart e rinj pritet t bhet k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.343Z

Sollaku: Gati t ballafaqohem me komisionin hetimor

m me komisionin hetimor Pas mbledhjes s sotme t komisionit hetimor Sollaku 2 ka reaguar organi m i lart i akuzs. Prokurori i Prgjithshm Theodhori Sollaku n nj deklarat pr mediat kat ditur se sht i gatshm t ballafaqohet me komisionin. Ai krkoi nga antart e tij t bjn t njohur faktet q zotroj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.059Z

20-vjet burg pr Braun

Tiran(start)- Prokuroria e Tirans, ka dhn pretencn pr shtetasin britanik David Braun, t akuzuar pr ngacmime seksuale me fmij t mitur. Kshtu, organi hetues ka krkuar 20-vite burg pr Braun, i akuzuar se ka abuzuar me dy fmij. Ngjarja tronditse, ndodhi rreth nj vit m par n nj qendr pr ndihm ndaj fm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.553Z

PS kundër votimit të hapur për dekretet e Presidentit

Socialistt do t votojn kundr votimit t hapur pr dekretet e Presidentit t Republiks pr antart e Gjykats Kushtetuese dhe asaj t Lart. Grupi parlamentar socialist i mbledhur n mesdit ka marr vendimin pr t ngritur kartonat e kuq pr ndryshimet e rregullores q pritet t kalojn n seanc plenare t s enjtes.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.435Z

Demokratët, 8 muaj vonesë për emrat e rinj

N fillim t muajit t ardhshm, PD-ja pritet t mbledh edhe Kshillin Kombtar pr t zgjedhur kryesin e re dhe sekretariatin e demokratve. Pas tet muaj vonese, burimet bjn t ditur se demokratt nuk mund ta shtyjn m mbledhjen e ktij organi t lart t partis, pr shkak se kryesia e demokratve dhe aq m tepr sekre

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama