Rezultate te kerkimit per termin: +Antart

Total: 330
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.059Z

20-vjet burg pr Braun

Tiran(start)- Prokuroria e Tirans, ka dhn pretencn pr shtetasin britanik David Braun, t akuzuar pr ngacmime seksuale me fmij t mitur. Kshtu, organi hetues ka krkuar 20-vite burg pr Braun, i akuzuar se ka abuzuar me dy fmij. Ngjarja tronditse, ndodhi rreth nj vit m par n nj qendr pr ndihm ndaj fm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.553Z

PS kundër votimit të hapur për dekretet e Presidentit

Socialistt do t votojn kundr votimit t hapur pr dekretet e Presidentit t Republiks pr antart e Gjykats Kushtetuese dhe asaj t Lart. Grupi parlamentar socialist i mbledhur n mesdit ka marr vendimin pr t ngritur kartonat e kuq pr ndryshimet e rregullores q pritet t kalojn n seanc plenare t s enjtes.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.435Z

Demokratët, 8 muaj vonesë për emrat e rinj

N fillim t muajit t ardhshm, PD-ja pritet t mbledh edhe Kshillin Kombtar pr t zgjedhur kryesin e re dhe sekretariatin e demokratve. Pas tet muaj vonese, burimet bjn t ditur se demokratt nuk mund ta shtyjn m mbledhjen e ktij organi t lart t partis, pr shkak se kryesia e demokratve dhe aq m tepr sekre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.871Z

Korrupsioni, KLD i hap rrugë hetimit të një gjyqtari të Vlorës

Kshilli i Lart i Drejtsis miratoi krkesn e organit shqiptar t akuzs, duke dhn autorizimin pr fillim t procedimit penal ndaj gjyqtarit s gjykats s rrethit gjyqsor Vlor me inicialet Th.N. Vendim i Kshillit u mor me unanimitet nga antart e pranishm,i hap rrugn  kryerjes s hetimeve nga prokuroria e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.343Z

Xhaferri: Ka shkelje, t nis hartimi i raportit pr Sollakun

Ka zhvilluar mbledhjen e radhs Komisioni hetimor kuvendor pr Prokurorin e Prgjithshm Theodhori Sollaku. N mbledhje sht lexuar raporti i Ministris s Drejtsis q do t kontrolloj dokumentacionin e Prokuroris pr vitin 2006. Komsioni, q prbhet vetm nga antart e maxhorancs, pasi opozita ka vendosur t mos m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.876Z

Mediu: Kthyem besimin tek ligji

Kryetari i Partis Republikane, Fatmir Mediu gjat nj takimi n Shkodr, deklaroi se gjat tre viteve n pushtet, e djathta ka kthyer besimin e popullit tek dominimi i ligjit dhe reformave. Krye i republikanve shtoi se partia q drejton sht pjes e ktij suksesi. Ai vlersoi rolin e madh q luan struktura

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.349Z

Topi: Drejtsia korrupsion aktiv, momenti pr ndryshim

Po zhvillon punimet n ditn e saj t dyt Konferenca Gjyqsore ku do t votohen edhe dy antart e rinj t Kshillit t lart t Drejtsi. Pjesmarrs n kt konferenc t organizuar sht edhe Presidenti Bamir Topi, i cili ka vlersuar se ky moment sht thelbsor pr avancimin e reforms n sistemin e drejtsis. Topi nuk l

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama