Rezultate te kerkimit per termin: +Aplikanti +Duhet

Total: 486
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:24.225Z

Lotaria Amerikane, aplikimet nga 4 tetori deri më 5 nëntor

Javën që vjen do të nisin aplikimet e reja për Lotarinë Amerikane. Ambasada e SHBA në Tiranë bëri dje me dije afatet dhe procedurat. Periudha e aplikimit për Lotarinë Amerikane (Viza e Shumëllojshmërisë – DV) fillon më datë 4 tetor 2011, ora 18:00, dhe përfundon në orën 18:00

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:58.858Z

Lotaria amerikane, ambasada:Ja gabimet që s'duhet të bëni

Të tjera rreth shkrimit VIDEO/Ambasada e SHBA informon TIRANË – Ambasada amerikane në Tiranë vazhdon informimin e qytetarëve shqiptarë lidhur me aplikimin për Lotarinë Amerikane, që nis në datën 1 tetor 2013.Kësaj radhe, Ambasada

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:49.033Z

Si të aplikoni për emigrim në Kanada

Kanadaja është një nga vendet me më shumë kërkesë për emigrantë, por emigrimi legal në të është si pasojë e një sistemi mjaft kompleks pikësh. Pyetësori në total ka 100 pikë dhe aplikanti për të emigruar apo për të marrë një vizë duhet të grumbullojë të paktën 67 pikë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.772Z

Biznesi i ri, Bashkia e Tiranës shpall formularin e regjistrimit për vitin 2010

Jonida Tashi Bashkia e Tiranës shpall formularin e deklarimit të biznesit, për të gjithë të interesuarit që duan të hapin një aktivitet të ri gjatë vitit aktual. Përveç këtij formulari, Bashkia ka detajuar edhe deklaratën e qarkullimit vjetor, për vitin 2010. Për të regjistruar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.856Z

SpaKonsullatat

Pjess m t madhe t banorve t rritur t Republiks s Shqipris, t paktn nj her n jetn e tyre t re n demokraci i ka rn rasti t prballen me objekte hijernd e mendjemadhe mundsisht t pozicionuara n rrug luksoze me shum pem, t cilat quhen konsullata. Kto institucione me statusin e trupit diplomatic, si a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:42.553Z

Lotaria Amerikane 2013, mbyllen të shtunën aplikimet

SHKRUAN: Jonida Tashi 04-11-2011 12:07Vetëm dy ditë kohë në dispozicion kanë mbetur për të bërë aplikimin e Lotarisë Amerikane 2013. Sipas afatit të vendosur nga autoritetet amerikane, aplikimet për lotarinë e vitit 2013 duhet të dërgohen elektronikisht, deri më 5 nëntor 2011. Apl

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:24.642Z

Shkolla e policisë, nesër nisin aplikimet për 300 kandidatë fitues

Nga data 15 janar 2016 hapet procesi i aplikimeve për të gjithë kandidatët e interesuar për të ndjekur studimet në Shkollën Bazë të Policisë për Patrullë të Përgjithshme. Aplikimi do të bëhet pranë Drejtorive Vendore të Policisë, ku aplikanti ka vendbanimin e përhershëm. Proces

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama