Rezultate te kerkimit per termin: +Aplikimeve +Elektronike +Konsullore

Total: 11
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.100Z

Poni Fluks te larte aplikimesh per pasaporta biometrike

Sipas tij kur pritet qe me 15 dhjetor te hyje ne fuqi vendimi per liberalizimin e vizave fluksi i aplikanteve eshte rritur ndjeshem. Vetem ne nje dite sipas Ponit kane aplikuar per pasaporta biometrike deri ne 6500 qytetare numer qe edhe pse jo i vogel eshte perballuar nga zyrat e aplikimit. Ai shto

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.757Z

Pr/ligji aplikimet per pasaporte biometrike ne ambasade

Tarifat per karta identiteti dhe pasaporta Ne Parlament pritet te shqyrtohet se shpejti nje projektligj per ratifikimin e shteses se kontrates koncesionare Per prodhimin dhe shperndarjen e kartave te identitetit dhe te pasaportave elektronike ndermjet Ministrise se Brendshme grup

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:28.560Z

Lotaria Amerikane: Ja kur dhe si të kontrolloni nëse jeni përzgjedhur fitues

Ambasada Amerikane njofton se për ata që kanë aplikuar për Programin e Lotarisë DV-2018, njoftimi zyrtar i përzgjedhjes do të kryhet drejtpërdrejt nëpërmjet Kontrollit të Statusit të Aplikimit (Entrant Status Check). Opsioni do të jetë në përdorim duke filluar nga data 2 maj 2017,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.247Z

Pasaportat Basha Emigrantet aplikime ne Itali dhe Greqi

/ / Ky eshte premtimi i ministrit te Brendshem Lulzim Basha i cili mbajti dje nje takim me drejtuesit e kompanise koncensionare Aleat prodhuese e kartave te identitetit dhe pasaportave biometrike shqiptare. Basha deklaroi se ne keto qendra konsullore jane kryer te gjitha in

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.428Z

Lotaria amerikane, gati përgjigjet për fituesit

29/04/2011  Fituesit do të njoftohen nëpërmjet kontrollit të statusit të regjistrimit në http://ëëë.dvlottery.state.gov/ Kujdes nga mashtrimet, në asnjë rast fituesit nuk njoftohen nëpërmjet e-mailit apo postës Aplikuesit e regjistruar në programin e lotarisë amerikane, du

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:52.599Z

Lotaria Amerikane: Procedura e re e përzgjedhjes së fituesve

SHKRUAN: Jonida Tashi 21-02-2011 11:21Fituesit e fazës së parë të Lotarisë Amerikane 2012 do të dalin duke filluar nga data 1 maj e këtij viti. Duke u bërë apel aplikuesve të regjistruar në këtë program, që të mos bien pre e mashtrimeve të ndryshme, Amabsada Amerikane në Tiranë b

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.330Z

Shpallen fituesit e Lotarisë Amerikane, si ta zbuloni se jeni fitues

Duke filluar që nga 1 korriku i këtij viti, të gjithë shqiptarët që kanë aplikuar për Lotarinë Amerikane gjatë muajve të fundit të vitit të kaluar, mund ta zbulojnë nëse e kanë fituar të drejtën për të emigruar në tokën e ëndrrave. Pak ditë më parë, Departamenti Amerikan

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama