Rezultate te kerkimit per termin: +Arben +Duka

Total: 685
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:31.504Z

Arben Duka: Komunizmi në Shqipëri ra vetë. Mos të mburret kush!

Editorialisti në vargje i gazetës Dita, Arben Duka, deklaron se komunizmi në Shqipëri u rrëzua vetë dhe nuk mund të mburret askush që e rrëzoi. I ftuar në start të sezonit të ri televiziv të emisionit Debati në Channel One të gazetarit Roland Qafoku, Duka tha: Çorapja komuniste u sht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:27.173Z

Arben Duka i shkruan Kozma Dushit: Banda ku ke hyrë të ka vrarë kunatën

Arben Duka i ka nisur një letër të hapur këngëtarit Kozma Dushit, pas marrjes së titullit Mjeshtër i madh i punës. Këngëtari deklaroi para marrjes së titullit se është mirënjohës për PD-në, ndërsa sulmoi LSI-në, duke thënë se e ka mbajtur në punë vetëm një m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:52.735Z

Vargjet në Shekulli, Arben Duka shpallet kulak i Festivalit të 50 në RTVSH

Jorida Pasku   Arben Duka, autori më i njohur i teksteve në Festivalet e RTVSH, duket se është shpallur kulak nga drejtuesit e RTVSH për shkak të publicistikës së tij opozitare dhe vargjeve të famshëm satirike në Shekulli kundër disa figurinave të pushtetit. Tendenca e qartë për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:41.740Z

Arben Duka qan të vëllanë me vargje: Pse smë more mua o Zot

Dy ditë më parë poeti Arben Duka njoftoi nëpërmjet një statusi të publikuar në Facebook lajmin e hidhur të vdekjes së vëllait të tij. "Dua të ndaj me ju lajmin më të hidhur të gjithë jetës sime. Dje u nda nga jeta, në moshën 60-vjeçare, vëllai im i shtrenjtë Sofokli Duka. Dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:34.364Z

Arben Duka dhe Adi Hila këngë për pronarin e "Kristal"

Të tjera rreth shkrimit VIDEO - Dëgjo këngën nga Ylli Baka TIRANE - Për presidentin e universitetit “Kristal”, Ahmet Muça, janë krijuar edhe balada. Madje jo vetëm kaq, por autori i tekstit, Arben Duka, nuk ka ngurruar që pronarin e “Kristal” ta kraha

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:51.861Z

Arben Duka, i mposhtur nga Mona Liza

TIRANE- Femra është tharmi që e mbush poezinë e Benit, e bën atë të jetë e veçuar nga poezitë e gjithë të tjerëve poetë. Batica e fortë e muzës e ka shtyrë në një breg të lartë, të pa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:00.639Z

Arben Duka: Dhimbjet i mposhtvetëm me morfinë e satirë

Të tjera rreth shkrimit E të tjera e të Tjera- Vargjet e Dukes TIRANE- Është ulur në një kënd të errët. Ndër gishta cigarja po digjet deri në filtër. Mbi tavolinë një gotë uji, një dosje, dy celularë…. Karrigen e thjeshtë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama