Rezultate te kerkimit per termin: +Armats

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.251Z

Si i shptoi Bin Ladeni SHBA-s?

Osama Bin Ladeni ka mundur shum leht t arrestohet nga forcat amerikane n malet e Tora Boras, kur udhheqsit e ushtris amerikane morn vendimin q mos ta ndjekin udhheqsin e Al Qaids me forc masive, thuhet n nj raport t senatit amerikan. N raport vlersohet se dshtimi pr t vrar apo arrestuar Bin Ladenin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.721Z

Kur elitat bëhen ideologji e krimit

Dokumente historike mbi një ideologji serbe - Shtëpia Botuese 55 risjell për lexuesin librin Spastrimi etnik, një nga vështrimet më të thella të bërë mbi një ideologji serbe, me parathënie nga shkrimtari ynë i njohur Ismail Kadare Kur n vitin 1993, shtpia botuese fran

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.329Z

Xhakomo Kazanova ose Kalorsi i Lir

Maqedonia kalon nga nj kriz n tjetrn duke mos u definuar as vet n aspektin e saj politik dhe ideologjik. shtnj vend trazirash edhe pse nuk ka luft , nj betej ndrmjet ideve dhe papjekurive politike. Nuk mund t themi se cdo sekuenc politike e servuar n Maqedoni sht n dobi t qytetarve t saj e as q mund

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.373Z

Ura me tri harqe, absurdi

Jeta sht shum her m e talentuar se ne thot n nj tregim t tij shkrimtari ruso-amerikan, Vladimir Nabokov-i. Ktu nuk sht fjala pr nj krahasim universal, por pr nj konkurrenc n botn e trillimit, prderisa medja mburracake e docili shkrimtar e ka t pashmangshme operacionin e holl t imagjinats artistike,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.221Z

Politika dyfytyrëshe

Lidert e Bashkimit Evropian, tash sa koh, kan lavdruar Presidentin e Serbis, Boris Tadi, si njeri q do ta oj vendin e tij n integrimet evropiane. Gjat fushats s vitit 2008, Tadi kishtefushat me sloganin “Pr Serbin evropiane”. Por, nj vshtrim n punn e tij zbulon dualizmin ndrmjet fjalve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.578Z

Rama, burg për 20 mijë militantët komisionerë socialistë

Nuk krkon hetim parlamentar, duke braktisur votimin pr fjaln “Hapje kutish”, nuk krkon t’ia dij pr votuesit q e kan zgjedhur kryetar bashkie n vitin 2007, e m pas kryetar partie pr s dyti n pas-humbjen e qershorit 2009, por ka ndar mendjen t drgoj n burg, n ndjekje penale 20 mij

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.550Z

Kërko çfarë të duash komunizmin, bizantin, familjet e mëdha

Libri/ Për herë të parë botohet enciklopedia rajonale e Beratit Pas nj pune disavjeare, shtpia botuese “Jonalda” i jep n dor lexuesit nj enciklopedi pr qarkun e Beratit. Autor i veprs sht gazetari Zylyftar Plaku. Natyrisht, sht nj nism private, por botimi ka rndsi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama