Rezultate te kerkimit per termin: +Armve

Total: 141
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.864Z

Goditet trafiku i armve

Krimet e Rnda t Tirans kan goditur nj tjetr grup q trafikonte arm. shti mundur kshtu sekuestrimi i 100 pistoletave t tipit Mini Blow n aksin rrugor Kuks-Fush Arrz si dhe jan arrestuar katr persona nn akuzn e trafikimit t armve. T arrestuarit jan Fiqeret Onuzi, Baftjar Halilaj, Alfred Qafa, Bujar Aje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.846Z

PS: Thelbi i Grdecit tregtia e armve; Berisha: Pyesni Pentagonin

Dje mbrma Kuvendi kka prjetuar or t nxehta pas shprthimit n Grdec, teksa deputet t opozits kan kmbngulur n fajsin e kreut t kabintetit dhe e kan akuzuar at jo vetm pr tragjedin, por edhe pr tregti armsh q po e konflikton Shqiprin me vendet aleate. Thelbi i ksaj tragjedie sht trafik armsh. Kjo na

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:05.370Z

NYT: Politikat bërthamore të Obamës

Presidenti Barack Obama ka folur qart rreth vizionit t tij pr nj bot pa arm brthamore. sht nj qllim i lart, q nuk do t arrihet gjat Presidencs s tij, madje as pr vite pas saj. Por, sht koh me rrezik, q ai po merr nj hap kaq t rndsishm pr tabotn t sigurt dhe pr ta forcuar kredibilitetin e vendit t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.415Z

Shkodër, shkatërrohet grupi kriminal. 7 të arrestuar për trafik dhe vjedhje

7 persona jan vn n pranga nga policia e Shkodrs nn akuzn e trafikimit t armve, lndve narkotike dhe mjeteve motorike. T arrestuarit q ushtronin aktivitetet kriminale n Shkodr, Lezh, Durrs dhe n Tiran jan t moshave 20 – 23 vjecare. N banesat e tyre jan sekuestruar n cilsin e provs material

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:56.314Z

IAEA: Irani punon me gjasa për prodhimin e armëve atomike

Agjencia Ndrkombtare pr Energji Brthamore pr her t par ka folur publikisht mbi mundsin q Irani t prodhoj nj kok shprthyese brthamore. N nj raport t ri, ky institucion shpreh dyshimet n lidhje me vlersimin e shrbimit sekret t SHBA-s, se Teherani ka ndaluar n vitin 2003 prodhimin e armve atomike. Prk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.990Z

Kodheli: Bumi i prfshir n trafik armsh

Zdhnsja e Partis Socialiste Mimi Kodheli, ka akuzuar edhe nj her ish-ministrin e Drejtsis Aldo Bumi pr shprdorim detyre, n kohn q drejtonte ministrin n fjal, duke akuzuar si t prfshir n trafikun e armve. E sigurojm Aldo Bumcin se zelli me t cilin ai i shrben klanit Berisha, nuk do ta shptoj dot

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.421Z

Ligji, ushtarët mund ti përdorin armët pa paralajmërim

Ministria e Mbrojtjes kërkon ndryshim urgjent, në korrik nisen trupat drejt Afganistanit Ligji shqiptar i 1998-s detyron nj ushtarak q para se t kaloj n prdorimin e armve t paralajmroj “kundrshtarin” dhe t’i krkoj t dorzohet, duke i brtitur. Kshtu nj komando s

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama