Rezultate te kerkimit per termin: +Armve

Total: 141
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:38.546Z

Shqipëria rigjallëron tregtinë e armëve

Pas frenimit nga “Grdeci”, MEICO rrit 20-fish eksportet n 5 muajt e par 2010 Duket se tragjedia e Grdecit sht nj histori e harruar pr MEICO-n, ndrmarrjen shtetrore t shitblerjes s armve, e cila n muajt e fundit ka rritur tregtin e pajisjeve ushtarake. T dhnat zyrtare nga Drejtoria e Doga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.532Z

Gjuetarët: Bëhet masive gjuetia e paligjshme

Shoqata e Gjuetarëve: Kërkojmë plumbosjen e armëve, policia të na ndihmojë Shoqata e Gjuetis s Durrsit ka krkuar nga Policia e Shtetit t plumbos t gjitha armt q jan n prdorim nga antar t shoqats. Kreu i ksaj shoqate n Durrs, Asti Hanxhari, deklaroi pr “standard”:

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.178Z

SHBA dhe Rusia afr marrveshjes pr armatim

SHBA-ja dhe Rusia kan njoftuar se jan afr pajtimit pr arritjen e marrveshjes s re pr reduktim t armatimit, me t ciln do t reduktohej edhe m tutje arsenali brthamor i dy vendeve. Po i afrohemi marrveshjes, deklaroi zdhnsi i Shtpis s Bardh, Robert Gibbs, i pyetur rreth mundsis s arritjes s marrveshje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.041Z

Mbështetja financiare për policët e vrarë, Siguria zgjeron përfituesit

Familjet e punonjsve t vrar t Forcave t Armatosura, Policis s Burgjeve dhe t Shrbimit Informativ Shtetror do t prfitojn mbshtetje financiare ashtu si edhe ata t Policis s Shtetit, t Gards s Republiks, t Shrbimit t Kontrollit t Brendshm dhe t Policis s Mbrojtjes nga Zjarri dhe t S

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.847Z

Grdec: Zbulohet nj tjetr viktim nn grmadha

Nj tjetr viktim sht zbuluar sot nn rrnojat e ish-fabriks s montimit t armve n Grdec. Forcat e xhenios kan nxjerr nga rrnojat nj tjetr trup t pajet q e on bilancin e tragjedis n 25 t vdekur. Viktima do ti nnshtrohet ekzaminimeve n Insititutin e Mjeksis Ligjore pr identifikimin e saj.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.152Z

Obama: Terrorizmi nuklear, i rrezikshëm

Pas traktarit t ri Start, lidert e 47 vendeve jan mbledhur n Uashington, ku do t diskutojn sigurin dhe terrorizmin brthamor. Presidenti Obama e cilsoi terrorizmin si krcnimin m t madh, duke iu referuar ktu, organizats terroriste Al Kaeda. N qendr t vmendjes n takimin dy-ditor do t jet parandalimi i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.426Z

Policia maqedonase vret katër shqiptarë

Katr persona jan vrar natn e kaluar n nj aksion t policis maqedonase, n afrsi t fshatit Radush t Shkupit, 15 kilometra larg kufirit me Kosovn. Sipas Ministres s Punve t Brendshme Gordana Jankullovka, incidenti ka ndodhur n momentin kur personat n fjal nuk e kan respektuar thirrjen e policis pr t'u n

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama