Rezultate te kerkimit per termin: +Armve

Total: 141
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.041Z

Mbështetja financiare për policët e vrarë, Siguria zgjeron përfituesit

Familjet e punonjsve t vrar t Forcave t Armatosura, Policis s Burgjeve dhe t Shrbimit Informativ Shtetror do t prfitojn mbshtetje financiare ashtu si edhe ata t Policis s Shtetit, t Gards s Republiks, t Shrbimit t Kontrollit t Brendshm dhe t Policis s Mbrojtjes nga Zjarri dhe t S

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.847Z

Grdec: Zbulohet nj tjetr viktim nn grmadha

Nj tjetr viktim sht zbuluar sot nn rrnojat e ish-fabriks s montimit t armve n Grdec. Forcat e xhenios kan nxjerr nga rrnojat nj tjetr trup t pajet q e on bilancin e tragjedis n 25 t vdekur. Viktima do ti nnshtrohet ekzaminimeve n Insititutin e Mjeksis Ligjore pr identifikimin e saj.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.152Z

Obama: Terrorizmi nuklear, i rrezikshëm

Pas traktarit t ri Start, lidert e 47 vendeve jan mbledhur n Uashington, ku do t diskutojn sigurin dhe terrorizmin brthamor. Presidenti Obama e cilsoi terrorizmin si krcnimin m t madh, duke iu referuar ktu, organizats terroriste Al Kaeda. N qendr t vmendjes n takimin dy-ditor do t jet parandalimi i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.426Z

Policia maqedonase vret katër shqiptarë

Katr persona jan vrar natn e kaluar n nj aksion t policis maqedonase, n afrsi t fshatit Radush t Shkupit, 15 kilometra larg kufirit me Kosovn. Sipas Ministres s Punve t Brendshme Gordana Jankullovka, incidenti ka ndodhur n momentin kur personat n fjal nuk e kan respektuar thirrjen e policis pr t'u n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.611Z

Përkujtohet hedhja e bombës në Hiroshima

Qyteti Japonez Hiroshima prkujton sot 65-vjetorin e hedhjes s bombs atomike, q njihet edhe si sulmi i par brthamor n historin e bots. M shum se 55 mij persona ishin t pranishm n ceremonin e zhvilluar n Peace Memorial Park, mes tyre edhe Sekretari i Prgjithshm i OKB-s dhe Ambasadori i SHBA-s n Tokio

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.848Z

Gjendet nj tjetr viktime n Grdec

Nj tjetr trup i pajet sht gjendur n kraterin e shprthimit t depos s armve n Grdec. Lajmin e kan konfirmuar burime nga ekipet e operacioneve t krkimit t ciltr kan gjetur nj trup t pajet n krater. Ajo sht Shqipe Alhasa e cila n ditn e tragjedis punonte n depo. Viktimn e ka identifikuar bashkshorti i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.848Z

Arrin n 26 numri i viktimave t Grdecit

Ka arritur n 26 numri i viktimave t tragjedis s Grdecit. sht 6 vjeari Edison Durda i cili sht ndar nga jeta n Itali ku dhe u drgua pr kurim.Durda nuk ka arritur ti prballoj plagt e shkaktuara nga djegia n plasjen e depos s armve n Grdec. Lajmin e kan konfirmuar s pari bluzat e bardha t spitalit t B

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama