Rezultate te kerkimit per termin: +Armve

Total: 141
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.415Z

Shkodër, shkatërrohet grupi kriminal. 7 të arrestuar për trafik dhe vjedhje

7 persona jan vn n pranga nga policia e Shkodrs nn akuzn e trafikimit t armve, lndve narkotike dhe mjeteve motorike. T arrestuarit q ushtronin aktivitetet kriminale n Shkodr, Lezh, Durrs dhe n Tiran jan t moshave 20 – 23 vjecare. N banesat e tyre jan sekuestruar n cilsin e provs material

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:56.314Z

IAEA: Irani punon me gjasa për prodhimin e armëve atomike

Agjencia Ndrkombtare pr Energji Brthamore pr her t par ka folur publikisht mbi mundsin q Irani t prodhoj nj kok shprthyese brthamore. N nj raport t ri, ky institucion shpreh dyshimet n lidhje me vlersimin e shrbimit sekret t SHBA-s, se Teherani ka ndaluar n vitin 2003 prodhimin e armve atomike. Prk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.990Z

Kodheli: Bumi i prfshir n trafik armsh

Zdhnsja e Partis Socialiste Mimi Kodheli, ka akuzuar edhe nj her ish-ministrin e Drejtsis Aldo Bumi pr shprdorim detyre, n kohn q drejtonte ministrin n fjal, duke akuzuar si t prfshir n trafikun e armve. E sigurojm Aldo Bumcin se zelli me t cilin ai i shrben klanit Berisha, nuk do ta shptoj dot

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.421Z

Ligji, ushtarët mund ti përdorin armët pa paralajmërim

Ministria e Mbrojtjes kërkon ndryshim urgjent, në korrik nisen trupat drejt Afganistanit Ligji shqiptar i 1998-s detyron nj ushtarak q para se t kaloj n prdorimin e armve t paralajmroj “kundrshtarin” dhe t’i krkoj t dorzohet, duke i brtitur. Kshtu nj komando s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.848Z

SHBA bllokon aktivitetet e Diverolit

Departamenti Amerikan i Shtetit ka bllokuar eksportin e armve t kompanis AEY, t drejtuar nga Efraim Diveroli. Ndrsa blerjet e municioneve t firms q prfaqsone 22-vjeari jan nn hetim criminal, Uashingtoni ka vendour t bllokoj t gjitha kontratat dhe aktivitetet e firms. Lajmin e bent ditur presti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.343Z

Baradei krkon masa kundr programeve brthamore

Shefi i Organizats pr energji brthamore, Mohamed el Baradei krkon krijimin e nj sistemi ndrkombtar, pr parandalimin e furnizimeve me lnd nukleare. Para asambles s prgjithshme t OKB n Nju Jork,Baradei shpejgoi se kjo mas sht e domosdoshme me qllim zvoglimin e rrezikut pr prodhimin e armve brthamore.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.851Z

Operacioni Dungu; n pranga katr persona

Katr persona kan prfunduar n prangat e policis nn akuzn e trafikimit t armve. Dy prej tyre jan ish funksionar n uniformat blu t ktij qyteti. T arrestuarit jan ish polici n detyr n Burrel, Naim Dungu, magazinieri i Repartit Ushtarak Shaban t ktij qyteti, Shaban Sulmeta si dhe dy shtetas kosovar, Ali

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama