Rezultate te kerkimit per termin: +Armve

Total: 141
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.990Z

Kodheli: Bumi i prfshir n trafik armsh

Zdhnsja e Partis Socialiste Mimi Kodheli, ka akuzuar edhe nj her ish-ministrin e Drejtsis Aldo Bumi pr shprdorim detyre, n kohn q drejtonte ministrin n fjal, duke akuzuar si t prfshir n trafikun e armve. E sigurojm Aldo Bumcin se zelli me t cilin ai i shrben klanit Berisha, nuk do ta shptoj dot

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.421Z

Ligji, ushtarët mund ti përdorin armët pa paralajmërim

Ministria e Mbrojtjes kërkon ndryshim urgjent, në korrik nisen trupat drejt Afganistanit Ligji shqiptar i 1998-s detyron nj ushtarak q para se t kaloj n prdorimin e armve t paralajmroj “kundrshtarin” dhe t’i krkoj t dorzohet, duke i brtitur. Kshtu nj komando s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.848Z

SHBA bllokon aktivitetet e Diverolit

Departamenti Amerikan i Shtetit ka bllokuar eksportin e armve t kompanis AEY, t drejtuar nga Efraim Diveroli. Ndrsa blerjet e municioneve t firms q prfaqsone 22-vjeari jan nn hetim criminal, Uashingtoni ka vendour t bllokoj t gjitha kontratat dhe aktivitetet e firms. Lajmin e bent ditur presti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.343Z

Baradei krkon masa kundr programeve brthamore

Shefi i Organizats pr energji brthamore, Mohamed el Baradei krkon krijimin e nj sistemi ndrkombtar, pr parandalimin e furnizimeve me lnd nukleare. Para asambles s prgjithshme t OKB n Nju Jork,Baradei shpejgoi se kjo mas sht e domosdoshme me qllim zvoglimin e rrezikut pr prodhimin e armve brthamore.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.851Z

Operacioni Dungu; n pranga katr persona

Katr persona kan prfunduar n prangat e policis nn akuzn e trafikimit t armve. Dy prej tyre jan ish funksionar n uniformat blu t ktij qyteti. T arrestuarit jan ish polici n detyr n Burrel, Naim Dungu, magazinieri i Repartit Ushtarak Shaban t ktij qyteti, Shaban Sulmeta si dhe dy shtetas kosovar, Ali

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.871Z

Rusia mposht akuzat

Ambasadori rus n Tiran, ka hedhur posht lajmin q bri jo pak buj me median shqiptare, at t shitjes s armve Gjeorgjis nga ana e Shqipris. Lvovich Prishchepov bri t ditur pr mediat, se lajmin e shitjes s armve e kishte msuar nga mediat shqiptare. "Rusia nuk e ka akuzuar Shqiprin pr shitje armsh. Ajo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.059Z

Grdeci zgjerohen hetimet

Jan zgjeruar hetimet pr trafikun armve nga Grdeci. Prokuroria e Prgjithshme, ka krkuar q t merret n pyetje edhe shtetasi zviceran, Henry Tomei i njohu edhe me emrin Heinrich Thomey. Ky person sht nj nga m t njohurit n tregtin ndrkombtare t armve. Ministria e Brendshme, ka drguar drejt Zvicrs nj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama