Rezultate te kerkimit per termin: +Armve

Total: 141
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.343Z

Baradei krkon masa kundr programeve brthamore

Shefi i Organizats pr energji brthamore, Mohamed el Baradei krkon krijimin e nj sistemi ndrkombtar, pr parandalimin e furnizimeve me lnd nukleare. Para asambles s prgjithshme t OKB n Nju Jork,Baradei shpejgoi se kjo mas sht e domosdoshme me qllim zvoglimin e rrezikut pr prodhimin e armve brthamore.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.851Z

Operacioni Dungu; n pranga katr persona

Katr persona kan prfunduar n prangat e policis nn akuzn e trafikimit t armve. Dy prej tyre jan ish funksionar n uniformat blu t ktij qyteti. T arrestuarit jan ish polici n detyr n Burrel, Naim Dungu, magazinieri i Repartit Ushtarak Shaban t ktij qyteti, Shaban Sulmeta si dhe dy shtetas kosovar, Ali

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.871Z

Rusia mposht akuzat

Ambasadori rus n Tiran, ka hedhur posht lajmin q bri jo pak buj me median shqiptare, at t shitjes s armve Gjeorgjis nga ana e Shqipris. Lvovich Prishchepov bri t ditur pr mediat, se lajmin e shitjes s armve e kishte msuar nga mediat shqiptare. "Rusia nuk e ka akuzuar Shqiprin pr shitje armsh. Ajo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.059Z

Grdeci zgjerohen hetimet

Jan zgjeruar hetimet pr trafikun armve nga Grdeci. Prokuroria e Prgjithshme, ka krkuar q t merret n pyetje edhe shtetasi zviceran, Henry Tomei i njohu edhe me emrin Heinrich Thomey. Ky person sht nj nga m t njohurit n tregtin ndrkombtare t armve. Ministria e Brendshme, ka drguar drejt Zvicrs nj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.990Z

Kodheli: Bumi i lidhur me trafikun

Zdhnsja e Partis Socialiste Mimi Kodheli, gjat nj deklarate pr mediat, tha se ish-ministri i Drejtsis Aldo Bumi me an t firmave q ka vendosur, i ka hapur rrug trafikut t armve dhe tragjedis s Grdecit. Aldo Bumcci nuk mund ti tregoj opozits detyrn e saj por duhet ti tregoj prokurores a e ka shprdoru

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:59.586Z

Policia arreston dy persona për trafik armësh

Trafiku i armve nga Mali i Zi n Shqipri, ka vn n pranga dy shtetasit Arif Zelo dhe Ermir Dalipaj. Nj nat m par, Strukturat e Hetimit t Krimit t Komisariatit t Policis Kavaj bn t mundur finalizimin me sukses t operacionit t koduar “Qerreti II” dhe sekuestuan nj sr armsh dhe municionesh lu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.410Z

Shkodër, në pranga grupi i trafikantëve

Operacioni Prangoset nj rrjet trafikantsh nga policia e Shkodrs. Shtat persona t akuzuar pr trafik armsh, droge dhe mjetesh motorike, kan rn n prangat e bluve fal operacionit t koduar me emrin “arku i hapur”. Msohet se grupi vepronte n disa qytete: Shkodr, Lezh, Durrs dhe Tiran. T ndalu

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama