Rezultate te kerkimit per termin: +Arrihet

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:19.484Z

Arrihet në Francë pakti global për klimën

Arrihet në Paris të Francës pakti global mbi klimën pas gati dy javësh negociata mes 172 delegatëve të botës. Pakti parashtron strategjinë afatgjatë mbi mënyrat sesi do të mund të përballohen ndryshimet e saj. Ministria e Jashtme e Francës tha se drafti do ti paraqitet ministrave në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.454Z

Bërthamorja, OKB, arrihet marrëveshja e parë

Arrihet marrëveshja e parë nga konferenca e Kombeve të Bashkuara për riparjen e Traktatit për mospërhapjen e aktivitetit bërthamor. Dokumenti që i impenjon shtetet në një seri iniciativash për të liruar planetin nga armët bërthamore, parashikon një plan aksioni me 26 pika.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:04.964Z

Gaza, arrihet marrëveshja për armëpushim

Nga bombardimet e Izraelit në Rripin e Gazës Arrihet marrëveshja për armëpushim mes Izraelit dhe Hamasit. Ministri i Jashtëm i Egjiptit ka bërë të ditur se Izraeli dhe Hamasi janë pajtuar për armëpushim në Rripin e Gazës. Mësohet se armëpushimi pritet të hyjë në fuqi në orën 20:

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:57.498Z

Arrihet marrëveshja historike e reformës në drejtësi/ Ja firmat

Të gjitha palët politike e kanë nënshkruar marrëveshjen mbi ndryshimet kushteteuese që do të sjellin reformën në drejtësi. Komisioni ad-hoc që ka zgjatur më shumë nga çfarë pritej, pas verifikimeve të nevojshme, ka nënshkruar me firmën e të gjitha palëve projekt-propizimin mbi m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:43.628Z

Këshilltari i Nikolicit: Urgjentisht të arrihet konsensusi për Kosovën

Marko Duric, këshilltar për politikë të jashtme i presidentit të Serbisë, Tomislav Nikolic, tha se duhet urgjentisht të arrihet konsensusi për Kosovën. Sipas tij, Nikolici ka shprehur gatishmërinë që personalisht të marrë pjesë në procesin e zgjidhjes së marrëdhënieve midis Beogra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:23.866Z

Euro: Arrihet minimumi historik kundrejt dollarit

Monedha e përbashkët europiane ka humbur terren përballë dollarit amerikan, duke prekur nivelin më të ulët të shkëmbimit që prej vitit 2006. Rënien e lirë të euros analistët e lidhin me paqëndrueshmërinë e situatës në Greqi dhe komentet e Bankës Qendrore Europiane mbi politikat m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:50.719Z

Kosove arrihet marreveshja me VV

Arrihet në parim marrëveshja mes LDK-së, AAK-së, Nismës dhe lëvizjes Vetëvendosje. Kjo pas një takimi që u zhvillua në orët e mbrëmjes mes liderëve të katër subjekteve politike, i cili zgjati edhe pas orës 23:00.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama