Rezultate te kerkimit per termin: +Arrihet

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.467Z

Atmosfera e Wall Street-it në kuadër të krizës së euros

Tregjet financiare t bots jan prfshir n kaos. Greqia dhe disa vende t tjera t eurozons jan tejet t falimentuara, politikant po luftojn kundr spekulantve me programe financiare q shkojn n miliarda. Ktyre iu shtuan edhe disa defekte teknike q shkaktuan n “Wall Street” t Nju-Jorkut nj rni

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.462Z

Meta: Greva e urisë u zëvendësua me dialogun

Tryeza Ilir Meta reagoi dje në lidhje me negociatat e Strasburgut dhe tryezën midis Sali Berishës dhe Edi Ramës. Në një intervistë për “Top Channel”, ai dha vlerësimet e para për rikthimin e dialogut Zoti Meta, a jeni në dijeni ju për pikat e një marrëveshjeje të mundshme

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.456Z

"Shqiperia, debatet duhet t'i zgjidhe ne Kuvend"

"Shqiperia qe aspiron per t'u anetaresuar ne BE duhet te konfirmoje angazhimin qe t`i zgjidhi debatet e brendshme politike nepermjet procedurave parlamentare, bazuar ne transparence dhe ne kushtetutshmeri". Kjo eshte deklarata e bere dje nga ministri i Jashtem i Bullgarise, Nickolay Mladenov, pas ta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:02.257Z

Kuçi: Do të vazhdojmë marrëveshjen me FMN-në

Nga Express më 31 maj 2011 në ora 17:17 Zëvendëskryeministri Hajredin Kuçi ka shprehur të martën besimin se nuk do të ketë ndërprerje të marrëveshjes me FMN-në, ndërsa partia më e madhe opozitare, LDK e ka fajësuar Qeverinë se ka shkelur zotimet ndaj FMN-së. Pas disa muaj bised

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:19.781Z

Rompuy- Jahjaga: Së shpejti dialogu për vizat

Shpresoj se së shpejti do të arrihet hapja e dialogut për liberalizimin e vizave për Kosovën, ka thënë kryetari i Këshillit evropian Herman van Rompuy, pas takimit me presidenten Jahjaga. Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, e cila po qëndron për vizitë zyrtare në Bruksel, është ta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.687Z

Shpejt marrëveshja për sigurimin e automjeteve

Përfaqësuesit e institucioneve të Kosovës thonë se nga takimet e fundit, të cilat janë zhvilluar në Bruksel, lidhur me sigurimin e automjeteve në kufirin ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, shpejt mund të arrihet marrëveshje midis dy ve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:59.707Z

Kryeministri Thaçi: Zgjidhja duhet të gjendet duke respektuar rezultatin zgjedhor të 8 qershorit dhe vendimet e Gjykatës Kushtetuese

Prishtinë, 3 tetor 2014Kryeministri i Qeverisë së Republikës së Kosovës është përgjigjur në interesimin e gazetarëve për zhvillimet aktuale në procesin e ndërtimit të institucioneve të dala nga zgjedhjet e 8 qershorit.Gjeni më poshtë të plotë deklaratën e kryeministrit Hashim Th

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama