Rezultate te kerkimit per termin: +Arrihet

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:23.062Z

Arrihet marreveshja PS-PD

brbrPas 9 ore negociatash arrihet marreveshja PD-PS Ne mesnate ne kryesine e kuvendit negociatoret e majte Petrit Vasili e Taulant Balla dhe demokratet Oerd Bylykbashi e Genc Pollo firmosen rezoluten qe zgjidh ngercin politikbr Kjo rezolute eshte ndertuar mbi bazen e deklarates se hartuar nga negoci

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:56.413Z

Arrihet marrëveshja parazgjedhore

Arrihet marrëveshja parazgjedhore mes partive politike. Kryeministri i vendit dhe kryetari i Bashkisë më të madhe në vend, kanë vendosur t`i japin fund krizës politike.   Ata janë takuar në sallën e konferencave në Pallatin e Kongreseve d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.427Z

Ribery tek Reali, arrihet marreveshja

Arrihet marreveshja mes Bajernit te Mynihut dhe Realit te Madridit per transferimin ne veren e ardhshme te Franck Ribery. Lajmin e ka bere te ditur gjermania “Ran.de”, sipas se ciles marreveshja eshte arritur ne muajin gusht dhe eshte bere ne kuader te transferimit te holande

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:49.370Z

Spanja: Të arrihet kompromisi Serbi-Kosovë

Spanja dëshiron që ndërmjet Serbisë dhe Kosovës të arrihet një zgjidhje kompromisi. Ambasadori spanjoll në Beograd, Inigo Palacio de Espana, ka thënë se shumë partnerë të Spanjës, vend që është aktualisht kryesuese e radhës e BE-së, dëshirojnë të arrihet deri tek dialogu që d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:19.484Z

Arrihet në Francë pakti global për klimën

Arrihet në Paris të Francës pakti global mbi klimën pas gati dy javësh negociata mes 172 delegatëve të botës. Pakti parashtron strategjinë afatgjatë mbi mënyrat sesi do të mund të përballohen ndryshimet e saj. Ministria e Jashtme e Francës tha se drafti do ti paraqitet ministrave në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.454Z

Bërthamorja, OKB, arrihet marrëveshja e parë

Arrihet marrëveshja e parë nga konferenca e Kombeve të Bashkuara për riparjen e Traktatit për mospërhapjen e aktivitetit bërthamor. Dokumenti që i impenjon shtetet në një seri iniciativash për të liruar planetin nga armët bërthamore, parashikon një plan aksioni me 26 pika.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:04.964Z

Gaza, arrihet marrëveshja për armëpushim

Nga bombardimet e Izraelit në Rripin e Gazës Arrihet marrëveshja për armëpushim mes Izraelit dhe Hamasit. Ministri i Jashtëm i Egjiptit ka bërë të ditur se Izraeli dhe Hamasi janë pajtuar për armëpushim në Rripin e Gazës. Mësohet se armëpushimi pritet të hyjë në fuqi në orën 20:

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama