Rezultate te kerkimit per termin: +Arritja

Total: 4576
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:29.697Z

Dani Alves, larg Juventusit. Pranë kalimit te Man. City

Aventura e Dani Alves me Juventusin duket se do të mbyllet shumë shpejt. Mbrojtësi brazilian është vënë nën shënjestrën e Manchester City, me klubin anglez që duket se është shumë pranë një marrëveshjeje me futbollistin. Dani Alves nuk e ka fshehur asnjëherë dëshirën e tij për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:54.778Z

Berisha pret delegacionin e TAP: Ky projekt, arritja më e rëndësishme strategjike

TIRANE - Kryeministri Berisha priti sot në takim delegacionin e nivelit të lartë të Konsorciumit të Gazsjellësit Trans Adriatik- TAP kryesuar nga Menaxheri i Përgjithshëm Z. Kjetil Tungland dhe Drejtori për Marrëdhëniet me Jashtë Z. Michael

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:21.156Z

Pensionet, menyrat e reja te perfitimit

Te gjithe ata persona, qe do te perfshihen ne skemen e re te pensioneve ne vendin tone, mund te perfitojne ne disa menyra prej saj. Perfaqesuesja e Bankes Boterore, Camille Nuemah, sqaroi dje per mediat menyrat e funksionimit te sistemit shume shtyllash qe pritet te gjeje aplikim dhe ne vendin tone.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:23.270Z

Rama: Të drejtat e shqiptarëve snegociohen për karrige qeverie

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas deklaratës së përbashkët të partive shqiptare në Maqedoni. Rama e konsideron si një hap historic, ndërsa thotë se të  drejtat e shqiptarëve s’negociohen për karrige qeverie. Në deklaratën e përbashkët të partive shqiptare thuhet se “

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:35.873Z

SHBA, gjoba të larta për disa linja ajrore

Katër linja ajrore ndërkombëtare kanë rënë dakord t'i paguajnë më shumë se 500 milionë dollarë në gjoba qeverisë amerikane për të zgjidhur pretendimet se ata kanë bashkëpunuar në vendosjen e çmimeve për avionët transportues. Air France-KLM do të paguajnë sasinë më t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:36.727Z

Femijet shqiptare ne Festivalin Nderkombetar te Aktrimit

Pas me teper se dy muajsh provash te perditshme me femijet aktore, grupi i Qendres Kombetare te Kulturore te Femijeve, qe punoi per venien ne skene te nje shfaqjeje te plote, ne shqip dhe italisht, niset drejt Italise. Nga datat 26-31 korrik 2008 ne shtetin fqinj, edhe femijet shqiptare do te konkur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:40.475Z

“Sistemi arsimor ka dështuar”

Autori i Lajmit: red.Partia Socialiste e konsideron si të dështuar sistemin arsimor në vendin tonë. Kryetarja e Komisionit për Arsimin, Kulturën dhe Mediat në Asamblenë Kombëtare të PS-së, Ledi Shamku, i konsideroi si të pavërteta deklaratat e Kryeministrit se tashmë kemi një arsim

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama