Rezultate te kerkimit per termin: +Arsimi

Total: 7127
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:36.717Z

Shkollat e mesme, me lëndë me zgjedhje

  Qeveria zyrtarizon ndryshimin e skemës në sistemin prauniversitar. Tani fëmijët futen 6 vjeç në shkollë Arsimi i mesëm, kurrikula ndahet në lëndë bërthamë dhe opsionale, të cilat mbeten në dëshirën e nxënësit Fëmijët do të shkojnë në shkollë në moshën 6-vj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.358Z

Kompetencat për arsimin, Blushi kundër Veliajt

TIRANE - Deputeti i maxhorancës, Ben Blushi, ka dalë dje kundër qeverisë për projektligjin e arsimit profesional, që e kalon varësinë e shollave profesionale nga Ministria e Arsimit te ministri i Mirëqenies Sociale Erion Veliaj. Socialisti Blushi ishte i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.362Z

Buxheti PS-PD Debate per rritjen ekonomike

11/11/2010Komisioni per Ekonomine dhe Financat vijon edhe sot diskutimin e buxhetit Opozita dyshime per shifrat dhe mbeshtetjen e sektoreve si arsimi e shendetesia Rritja ekonomike ne nivelin prej 55 per qind gjate 2011 ka qene nje shifer qe ngjalli debate ne Komisionin parlamentar te Ekonomise gja

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:54.408Z

Shkollat profesionale afati i regjistrimit deri me 15 shtator

e Premte 29 Gusht 20141203 pm p classwp-caption-text Ministri Veliaj dje ne FierbrbrPasi paralajmeroi shkarkime te drejtuesve te shkollave profesionale dhe mbylljen e disa profileve te cilat rezultonin me numer minimal nxenesish ministri Veliaj ka deklaruar se vemendje po i kus

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:14.060Z

Njihuni me udhëzimin e ri të MAS-it për mësuesit

Është botuar në në Fletoren Zyrtare udhëzimi nr.44 i Ministrisë së Arsimit dhe Sportit për disa ndryshime të normës së punës së mësuesve. Për mësuesit e disa profileve në arsimin fillor dhe atë të mesëm është ulur norma javore me një deri dy orë, citon "GSH". Faktikisht, ky

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:47.315Z

Klosi dhe Ademi bëhen bashkë për arsimin profesional

Shkodër Klosi: Diplomat të njohura edhe në tregun europian. Kryetarja e bashkisë: Do të mundësojmë praktikat profesionale Ministria e Punës ka vijuar në Shkodër, fushatën Unë zgjedh arsimin profesional. Aktivitetit iu bashkua edhe kryetarja e bashkisë së këtij qyteti, Voltana Ademi, e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:15.796Z

Fishta, Migjeni dhe Agolli, tre shkrimtarët e mëdhenj të Tetorit

Në tetor kanë lindur edhe tre nga emrat më të mëdhenj të letërsisë shqipe. Fatsjellësi” është Gjergj Fishta. Françeskani që kryesoi Komisionin e Alfabetit në Kongresin e Manastirit, mori famë me “Lahutën e Malcisë”. I cilësuar si Homeri i Shqipërisë, Fishta, bas

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama