Rezultate te kerkimit per termin: +Arsimi

Total: 7127
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:41.528Z

Durrës, arsimi profesional, prioritet për vitin e ri shkollor

Arsimi profesional do te jete ne fokus te prioriteteve te Ministrise se Arsimit dhe Shkences. Ne kushtet kur ekonomia e tregut po kerkon specialiste,venia ne eficence te plote te ketij arsimi shikohet si nje prioritet i vecante.   Ne kete kuader dhe Durresi, si nje qytet turistik dhe me pote

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:36.600Z

“Arsimi, privati njësoj me shtetin”

Ministri i Arsimit i ka shuar të gjitha debatet, kur ka vendosur dje shenjën e barazisë mes arsimit privat dhe atij shtetëror.  Në fakt bëhej fjalë për subvencionimin e librave të arsimit 9-vjeçar, por njehsimi i dy lloj shkollimeve, ishte risia e tij e djeshme. Kjo risi ë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:24.145Z

Arsimi po shtrenjtohet

Tiranë - Gjatë muajit dhjetor të vitit të shkuar, indeksi i çmimeve pësoi rritje të lehtë dhe ndikimin kryesor në këtë drejtim e dhanë pijet alkoolike dhe duhani, por edhe arsimi. Instituti i Statistikave bëri publike sot të dhënat e analizës së çmimeve për muajin që lamë pas,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.630Z

PS: Arsimi profesional “Jo” në axhendën e qeverisë

Kryetarja e Komisionit të Edukimit në Asamblenë Kombëtare të PS, Ledi Shamku, tha sot në një konferencë për shtyp, se ''gjatë këtyre 4 viteve arsimi profesional nuk ekzistoi për asnjë moment në axhendën e qeverisë'' TIRANË- Partia më e madhe opozitare në vend, ajo Sociali

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:05.367Z

Arsimi PS mbledh specialistet

Partia Socialiste organizoi tryezën e radhës me ekspertë për cështjet e arsimit, që sipas opozitës ka degraduar në një masivizëm galopant pa pikë standardi. Duke folur nga kjo tryezë, kryetari i socialistëve, Edi Rama kritikoi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:29.037Z

PSD: Arsimi, gjysmak

Tiranë -Partia Demokracia Sociale me rastin e festës së 7 marsit, bëri të ditur se arsimi shqiptar ka avancuar drejt arritjes së standardeve cilësore, duke u përpjekur të përputhet edhe me zhvillimin e nevojat e shoqërisë. Investimet private në këtë drejtim kanë luajtur rolin e tyre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:06.352Z

Arsimi projekt-bashkepunimi me BE

Shqipëria do të përfitojë nga Bashkimi Europian dhe Komisioni Europian asistencë në fushën e arsimit. Në kuadër të projektit, "Mbështetje Rajonale për Arsimin Gjithëpërfshirës", arsimi në rajonin e B

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama