Rezultate te kerkimit per termin: +Arsimi

Total: 7127
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:58.827Z

Rama Arsimi jo privatizim pa kriter

Kryetari i Partisë Socialiste, Edi Rama ka drejtuar pasditen e së enjtes një tryezë për arsimin, duke e vënë theksin në veçanti tek arsimi i lartë. Gjatë fjalës së tij Rama e ka vlerësuar arsimin si një prioritet n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:58.364Z

Arsimi Prioritet? Një tjetër premtim i pambajtur!

"Shpenzimet publike për arsimin, përfshi atë universitar, do të përbëjnë zërin e parë në buxhetin e shtetit, duke arritur në një nivel prej 5% të prodhimit të brendshëm bruto", shkruhet në programin qeverisës 2005-2009. Me ardhjen në pushtet, qeveria aktuale u angazhua të rriste s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:56.334Z

Shteti dhe arsimi

Teuta Nunaj Vendimi i qeverisë shqiptare për të mbyllur disa prej institucioneve të arsimit të lartë, që ishin konstatuar me shkelje, rinxori sërish në sipërfaqe debatin për nivelin e arsimit të lartë në vend dhe rolin që duhet të luaj shteti në të. Nëse arsimi, universitar dhe a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:11.644Z

Arsimi shqiptar problematik

Arsimi vijon të mbetet një nder pikat më problematike në vend. Në konkursin e fundit të Pisas, ku morën pjesë 65 vende, Shqipëria renditet në vendin e 57-të, duke treguar se gjatë viteve te fundit ecuria në disa lëndë ky

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:17.376Z

Arsimi ne tryezen e cakejve

brbrPartia Demokratike akuzon qeverine se e ka bere arsimin si tryezen e cakejve Sipas Luciano Bocit edhe sot me shume se gjysma e maturanteve me rezultate te mira kane mbetur rrugeve br br Per 3 vite arsimi u be si tryeza e cakenjve ku Edi Rama ndan copa me aleatet e tij ne nje lufte qe ka per syn

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:52.609Z

Leskaj: "Arsimi, pikenisja e zhvillimit te shoqerise"

Kandidatja per deputete ne Qarkun e Elbasanit, Valentina Leskaj, ka zhvilluar dje nje takim ne Teatrin "Skampa" te Elbasanit me te rinj dhe te reja te ketij qyteti, ku u shpreh se arsimi eshte pikenisja e tyre e zhvillimit te shoqerise. Sipas saj, eshte kjo arsyeja qe PS do ta rrise arsimin, eshte k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.628Z

Arsimi, qeveria dështoi

Tiranë -Partia Socialiste ka reaguar sot ndaj qeverisë, për sa i përket çështjes së arsimit. Në një deklaratë, kryetarja e Komisionit për Edukimin në PS, Ledi Shamku theksoi se Berisha fyeu shqiptarët, për sa i përket arsimit profesional. “Dy ditë më parë shefi i analfabetizmit,

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama