Rezultate te kerkimit per termin: +Arsimi

Total: 7127
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:18.862Z

Arsimi si tregues i dështimit

Geraldo Durda Një situatë alarmante është në arsimin universitar ku konkurrenca për të hapur universitete mundësisht në çdo katund tani është kthyer në anekdotë. Po ke pesë lekë dhe dy dhoma e një kuzhinë, shko dhe bli një licencë dhe ja hodhe. Pesë studentë vitin e parë, shta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.596Z

Arsimi profesional ndryshon serish ligji

Korniza e kualifikimeve si sistemi universitar. Ofron tre nivele dhe pergatit per tregun e punes Gati nje vit pas miratimit te ligjit per arsimin profesional Ministria e Arsimit dhe Shkences e sheh te nevojshme te nderhyje serish. Jane nje sere perkufizimesh e detajesh te ligjit te meparshem te ci

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:20.048Z

Arsimi prioritet i qeverisë

03-03-2013 / Gazeta 55 Berisha: Rritëm rrogat e mësuesve dhe shtrimë internetin në 2 mijë shkolla "Arsimi është çështje serioze", - thekson shefi i qeverise. Këtë e kemi faktuar, shkruan ai, me mbajtjen e premtimeve. “Rritem 120 d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:49.577Z

BerishaPerparesi madhore arsimi

Në prag të fillimit të vitit të ri shkollor, kryeministri Berisha garantoi nxënësit dhe mësuesit se qeveria do të ketë si përparësi madhore arsimin duke modernizuar shkollat, përmirësimin e kushteve të mësidhënies

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.306Z

Zgjedhjet, rinia dhe arsimi

ERVIN DEMO Rinia është e ardhmja e një vendi dhe arsimi është mekanizmi që e skalit atë për një të ardhme më të mirë për veten dhe, rrjedhimisht, për kombin. Diskutimet për rëndësinë që ka rinia dhe arsimi përgjithësisht janë kthyer në klishe, të cilat amplifikohen gjatë fu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:36.068Z

Lëndët fetare, arsimi parauniversitar të jetë laik

Komisioni Parlamentar i Medias Arsimi parauniversitar është laik, përveçse në shkollat private ku zhvillohen edhe lëndë fetare. Kjo përmbajtje e nenit 7 të ligjit për arsimin parauniversitar u bë dje objekt diskutimesh në Komisionin Parlamentar të Medias. Deputetët maxhorancës dhe të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.454Z

Arsimi profesional, BE kerkon reforma

Kryeministri Sali Berisha ka kerkuar qe Ministria e Arsimit dhe e Punes te bashkepunojne ngushte per te ndermarre hapa konkrete per rritjen e numrit te nxenesve qe frekuentojne arsimin profesional, por edhe per cilesine e mesimdhenies ne keto institucione. "Gjendja e arsimit profesio

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama