Rezultate te kerkimit per termin: +Arsimi

Total: 7127
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:36.068Z

Lëndët fetare, arsimi parauniversitar të jetë laik

Komisioni Parlamentar i Medias Arsimi parauniversitar është laik, përveçse në shkollat private ku zhvillohen edhe lëndë fetare. Kjo përmbajtje e nenit 7 të ligjit për arsimin parauniversitar u bë dje objekt diskutimesh në Komisionin Parlamentar të Medias. Deputetët maxhorancës dhe të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.454Z

Arsimi profesional, BE kerkon reforma

Kryeministri Sali Berisha ka kerkuar qe Ministria e Arsimit dhe e Punes te bashkepunojne ngushte per te ndermarre hapa konkrete per rritjen e numrit te nxenesve qe frekuentojne arsimin profesional, por edhe per cilesine e mesimdhenies ne keto institucione. "Gjendja e arsimit profesio

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:47.160Z

Arsimi arsimi profesional, objektiv madhor i qeverisë për reformën arsimore

-Kryeministri Berisha shprehet se në këto dy vjet është dyfishuar numri i studentëve në Universitete, si dhe janë dyfishuar bursat për arsimin profesional Kryeministri Berisha përshëndeti sot pasdite punimet e Konferencës së katërt për Arsimin profesional në Europë dhe Azinë Qëndr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:41.528Z

Durrës, arsimi profesional, prioritet për vitin e ri shkollor

Arsimi profesional do te jete ne fokus te prioriteteve te Ministrise se Arsimit dhe Shkences. Ne kushtet kur ekonomia e tregut po kerkon specialiste,venia ne eficence te plote te ketij arsimi shikohet si nje prioritet i vecante.   Ne kete kuader dhe Durresi, si nje qytet turistik dhe me pote

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:36.600Z

“Arsimi, privati njësoj me shtetin”

Ministri i Arsimit i ka shuar të gjitha debatet, kur ka vendosur dje shenjën e barazisë mes arsimit privat dhe atij shtetëror.  Në fakt bëhej fjalë për subvencionimin e librave të arsimit 9-vjeçar, por njehsimi i dy lloj shkollimeve, ishte risia e tij e djeshme. Kjo risi ë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:24.145Z

Arsimi po shtrenjtohet

Tiranë - Gjatë muajit dhjetor të vitit të shkuar, indeksi i çmimeve pësoi rritje të lehtë dhe ndikimin kryesor në këtë drejtim e dhanë pijet alkoolike dhe duhani, por edhe arsimi. Instituti i Statistikave bëri publike sot të dhënat e analizës së çmimeve për muajin që lamë pas,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.630Z

PS: Arsimi profesional “Jo” në axhendën e qeverisë

Kryetarja e Komisionit të Edukimit në Asamblenë Kombëtare të PS, Ledi Shamku, tha sot në një konferencë për shtyp, se ''gjatë këtyre 4 viteve arsimi profesional nuk ekzistoi për asnjë moment në axhendën e qeverisë'' TIRANË- Partia më e madhe opozitare në vend, ajo Sociali

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama