Rezultate te kerkimit per termin: +Asambles

Total: 2715
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:59.446Z

Hoxhaj me homologun serb, Mërkiq

Ministri i Jashtëm, Enver Hoxhaj ka takuar në New York homologun e tij serb, Ivan Mërkiq. “Shumë takime dhe shkëmbime pikëpamjesh për çështje bilaterale, në New York, gjatë punimeve të Asamblesë së Përgjithshme të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:39.533Z

Rusia përjashtohet nga Asambleja Parlamentare e NATO-s

BRUKSEL-Rusia është përjashtuar nga Asambleja Kombëtare e NATO-s në të cilën mbante statusin e “anëtarit shok”. Lajmi bëhet me dije nga kreu I delegacionit shqiptar në Asamblenë Parlamentare të NATO-s Pandeli Majko. Vendimi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.450Z

Egjipt nata ne shesh per mijera persona

Mijëra manifestues anti-Mubarak kanë kaluar natën në sheshin Tahrir në Kajro dhe përreth tankeve të ushtrisë. “Nuk jeni të lodhur, nuk jeni të lodhur. Liria nuk është liruar ende”, bërtiste një manifestues

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:23.484Z

Kina: SHBA të rishqyrtojë shitjen e armatimit në Tajvan

Ministri i Jashtëm i Kinës, Jang Jieçi, ka kërkuar sot nga sekretarja amerikane e shtetit, Hillari Klinton, që të rishqyrtohet vendimi i Uashigntonit për shitjen e aeroplanëve luftarakë F-16, duke thënë se shitja eventuale kjo do ta dëmto

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:15.854Z

Santos-Real-it Neymar jashte merkatos

Tani është zyrtare. Santos i ka dërguar klubit të Real Madrid një letër të presidentit Luis Alvaro Ribeiro, duke njoftuar se nuk do ta shesë fenomenin e ri brazilian Neymar. Lajmin e bën të ditur ueb sajti brazilian UolEsporte, ndë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:24.856Z

Berisha mban sot fjalën para Asamblesë së OKB-së

Sipas burimeve zyrtare nga zyra e shtypit e qeverisë, në këtë fjalim Kryeministri Berisha do të fokusohet në mbështetjen e Shqipërisë  dhe për  kontributin e saj për paqen dhe sigurinë globale në kuadër të NATO-s e më gjerë.     Gjithashtu, Kreu i Qever

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.778Z

Socialistët europianë dënojnë bojkotin e opozitës

Socialistet europian dnojn bojkotin parlamentar t socialistve shqiptar. N nj takim t zhvilluar n Strazburg me prfaqsues t Partis Socialiste t Shqipris, mes t cilve deputetja Arta Dade, grupi parlamentar socialist i Asambles s Kshillit t Europs e ka cilsuar t pakuptimt, qendrimin e Edi Rams i cili nd

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama