Rezultate te kerkimit per termin: +Asif +Ali +Zardari

Total: 260
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.613Z

Përmbytjet, Zardari kthehet në Pakistan

Presidenti pakistanez Asif Ali Zardari është kthyer në vendin e tij të gjunjëzuar nga përmbytjet, pas një turi ndërkombëtar që u shoqërua me një valë kritikash. Kritikët ishin të inatosur me presidentin pasi ai nuk ndodhej në vend për të mbikëqyrur përgjigjen e qeveri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:39.261Z

Pakistan: Zardari, kandidati i partisë në pushtet për postin e presidentit

Partia më e madhe në pushtet e Pakistanit emëroi bashkëshortin e ish kryeministres së vrarë, Benazir Bhutto, si kandidant për në postin e presidentit të ardhshëm të vendit. Një zëdhënës i Partisë së Popullit të Pakistanit tha sot se anëtarë të partisë votuan njëzëri që As

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:54.669Z

Zardari kthehet në Pakistan nga Dubai

Presidenti i Pakistanit, Asif Ali Zardari është kthyer sot në shtëpi nga Dubai. Lajmi bëhet i ditur nga zëdhënësi i presidentit, Faratulla Babar i cili ka theksuar se Zardari është kthyer në shtëpi. Udhëtimi një ditor erdhi pas

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:18.553Z

Zardari filloi vizitën historike në Indi

Presidenti i Pakistanit, Asif Ali Zardari, mbërriti në Indi, në atë që është një vizitë historike në raportet midis dy vendeve.Kjo është hera e parë që një president pakistanez viziton Indinë në shtatë vitet e fundit. Pakistani dhe India kanë një konflikt të zgjatur në dekada,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.540Z

Zardari: Të shmanget mosbesimi në raportet SHBA-Pakistan

Islamabadi dhe Uashingtoni nuk duhet të mbeten të ngërthyer në keqinterpretime dhe në disa incidente të izoluara të kohëve të fundit, te cilat shkaktojnë rritjen e tensioneve dhe mosbesimit.Keshtu deklaroi presidenti pakistanez, Asif Ali Zardari. Za

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:47.617Z

Obama: Karzai e Zardari, te vendosur kunder Al Kaedes

Afganistani dhe Pakistani kane theksuar impenjimin e tyre per te luftuar terrorizmin. Keshtu eshte shprehur presidenti amerikan, Barack Obama ne perfundim te takimit ne Shtepine e Bardhe me homologet Hamid Karzai e Asif Ali Zardari. “Uashingtoni, Kabuli dhe Islamabadi ndajne nje ob

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:28.911Z

Rivaliteti Zardari-Sharif shkakton tensione në Pakistan

Në Pakistan, rivaliteti mes presidentit Asif Ali Zardari dhe ish partnerit të tij të koalicionit Navaz Sharif po krijon më shumë tensione në vendin që përballet me probleme ekonomike dhe politike. Pas vendimit të Gjykatës së Lartë javën e kaluar që ndaloi zotin Sharif të mbajë poste

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama