Rezultate te kerkimit per termin: +Athin

Total: 3849
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:46.817Z

AK: Asnjë projekt s`mund të këmbehet me territoret

Aleanca Kuq e Zi ka reaguar pas deklaratave të ministrit të Jashtëm, Edmond Panariti, lidhur me rinegocimin e marrëveshjes detare mes Shqipërisë dhe Greqisë. Në një deklratë për mediat Sekretari Organizativ i AK, Redi Ramaj i ka cilësuar t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:56.615Z

Aeroplani britanik, ulje të detyruar në Athinë

Një aeroplan Boeing, që udhëtonte nga Britania në Egjipt, ka bërë ulje të detyruar në aeroportin e Athinës, pas marrjes së një kërcënimi për bombë. Aeroplani kishte 213 pasagjerë, ndersa autoritetet përkatëse

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:18.373Z

Policia greke vret shqiptarin në Athinë

Shqiptarët ishin në kërkim për disa vjedhje në Athinë. Policia bëri të ditur se i kërkuari tjetër ka mbetur i plagosur nga ngjarja. Mësohet se shqiptarët kishin kryer dhjetra vjedhje gjatë 6 muajve të fundit. Ende nuk dihet identiteti i viktimës dhe as gjendja shëndetësore e të pla

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:08.773Z

Greqi, sulme me bomba në Athinë

Shpërthimet kanë shkaktuar vetëm dëme materiale. Një sulm me bombë është kryer dje edhe ndaj zyrave të partisë Kuvendi Popullor Ortodoks (LOAS) në kryeqytetin grek.                       &

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:41.532Z

Athinë, digjen zyrat e Microsoft, heton antiterrorizmi

Digjen zyrat e kompanisë amerikane Microsft në Marusi të kryeqytetit grek. Ngjarja ndodhi në orën 3:45 në mëngjes kur 3 persona të armatosur dhe të maskuar bllokuan hyrjen e godinës me një furgon, që rezultoi i vjedhur, kërcë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:15.157Z

Lista Lagarde, Athinë, hetim ish ministrit Papaconstantinou

ATHINE- Deputetët grekë kanë votuar pro propozimit për të hetuar ish-ministrin e Financave, Jorgos Papaconstantinou. Ai akuzohet se ka hequr nga e ashtuquajtura "Lista Lagarde", të afërmit e tij. Ndërkohë parlamenti votoi kundër hetimit t&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:30.708Z

Athinë, vritet me armë zjarri shqiptari

Ngjarja ndodhi në rrugën “Akarnes 22”, kur një automjet tërhoqi zvarrë për disa metra një shqiptar rreth të 60-tave. Pas kësaj, një grup shqiptarësh që ndodheshin në vendin e ngjarjes, duke kërkuar punë, u konliktuan me shoferin. Më pas, 28-vjeçari grek u largua dhe u kthye me a

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama