Rezultate te kerkimit per termin: +Athins

Total: 59
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.656Z

Takime sekrete Athinë-Shkup për emrin

Zgjidhja Takime n nivele t ulta diplomatike pr zgjidhjen e kontestit t emrit t Maqedonis jan zhvilluar gjat vers midis prfaqsuesve zyrtar t Shkupit dhe Athins. Shtypi grek ka shkruar se nuk kan pushuar prpjekjet intensive pr gjetjen e zgjidhjes pr kontestin e emrit. “Bashkpuntor t Kryeministr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.710Z

Papandreu: Ekonomia po rimëkëmbet, optimist për të ardhmen

Masat e kursimeve kundr krizs s borxheve n Greqi kan dhn efektet e dshiruara. Kjo sht konfirmuar nga kryeministri Jorgos Papandreu, i cili n nj konferenc n Vien, tha se 5-mujori i par i ktij viti shnoi nj rnie t defiitit buxhetor me 40 % krahasuar me t njjtn periudh t nj viti m par. Duke folur prpar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.760Z

Greqi, 2 atentate me dinamit në Athinë, s'ka viktima

Srish sulme n kryeqytetin Helen. Dy shprthime jan rregjistruar mngjesin e sotm n lagje periferike t Athins por pr fakt t mir pa viktima. Sipas mediave greke bombat me dinamit kan shkaktuar vetm dme materiale.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.347Z

Greqi, Bombë përpara Ministrisë së Kulturës

Nj lnd eksplozive ka shprthyer sot n mngjes para zyrs s Ministris greke t Kulturs n qendrn e Athins. Bomba ka shkaktuar vetm dme materiale n ndrtes dhe jo viktima. Deri m tani akti nuk sht marr prsipr nga askush.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:57.301Z

Greqi, sindikatat bllokojnë bursën e Athinës

Planet e qeveris greke pr uljen e borxhit publik kaq militant t PAME, sindikata kryesore komuniste greke t protestoj duke bllokuar bursn e Athins. Prfaqsuesit e sindikats, than se bllokada do t vazhdoj gjat gjith dits. Pritet q nesr Greqia t prfshihet nga nj grev e prgjithshme q do t zgjas 24 or.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.974Z

Himar, jeta mes Athins dhe Tirans

Ngjarja e ndodhur pak ditë më parë në Himarë, vazhdon të jetë një objekt i bisedave të vendasve, të cilët kanë mënyra të ndryshme për të etiketuar, të rinjtë nga Vlora, që kryen aksidentin me vdekje të 35-vjecarit Aristidh Guma. Te analizosh mendimet e tyre, del n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.346Z

Arrestohet monstra greke, prdhunoi 9 vjecaren shqiptare

Nj ngjarje e pashembullt ka ndodhur n fqinjin ton jugor, Greqi. Policia greke ka vn n pranga nj shtetas grek i cili akuzohet pr prdhunimin e nj vajze 9 vjecare shqiptare. Sipas burimeve t policis helene prdhunuesi sht hequr si pjes e forcave t policis. Ngjarja e rnd ka ndodhur n nj lagje t Athins. S

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama