Rezultate te kerkimit per termin: +Athins

Total: 59
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.446Z

Athina përfshihet nga protesta të reja kundër reformave

Qendra e Athins u prfshi srish nga nj val e re protestash dhe manifestimesh. Rreth dy mij manifestues t dy sindikatave kryesore protestuan kundr ndryshimeve n sigurimet shoqrore dhe pensionet, q me projektligjin e paraqitur nga qeveria shkurtohen nga 7 deri n 10 % . Protestuesit me flamuj t zinj n d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.350Z

Greqi: Vritet 46 vjeari nga Crriku

Nj 46 vjear nga Crriku sht vrar n Athiin nj nat m par. Braho Poe, i cili jetonte n Greqi prej vitesh dhe i pajisur me dokumentacion t rregullt, sht qlluar me nnt plumba n ort e mbrmjes s kaluar. Viktima ka qen n trotuar duke ecur n kmb ndrsa sht qlluar me arm zjarri nga dy persona q udhtonin me moto

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.169Z

Greqi, mbyllet me humbje bursa e Athinës

Bursa e Athins sht mbyllur me nj rnie t thell. Treguesi i prgjithshm ka shnuar -3.35 prqind, duke kaluar pikn kritike prej 2 mij piksh. Rnia, me -5.5 prqind, sht udhhequr nga sektori bankar, bjn t ditur mediat lokale. Sipas analistve, tregu po paguan pasigurin e rnd n planin e ndihmave pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.181Z

Sherr masiv në Athinë, arrestohet Krstiç

Kaos n sfidn e basketbollit Greqi-Serbi: grushte, shkelma e karrige n fush Basketbollisti serb, Nenad Krsti, sht arrestuar t enjten n mbrmje pas nj sherri q shkaktoi pezullimin e ndeshjes s luajtur n Athin, ndrmjet prfaqsueses s Greqis dhe asaj t Serbis. Gjat tentativs pr t goditur me karrige basket

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.840Z

Greqi: Polici q dhunoi dy shqiptart, shpallet i pafajshm

Dozat nacionaliste tashm duket se jan rritur edhe n sistemin e drejtsis greke. Polici q dhunoi dy emigrantt shqiptar n burgun e Omonias, sht shpallur i pafajshm. Mediat e Athins bjn t ditur se drejtsia greke ka ndryshuar akuzat ndaj policit n fjal dhe e kan shpallur at t pafajshm duke mos e ngarkuar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:18.927Z

Baleti Zorba ka mbyllur stinën artistike në Teatrin e Operas dhe Baletit

Vepra e njohur e Mikis Teodorakis u shfaq pr pes net n skenn shqiptare, realizuar n koreografin e Arjan Sukniqit. Pjes e ktij suksesi prmbylls u bn edhe dy balerint shqiptar Altin Korruti dhe Bledi Latifaj, t cilt u rikthyen posrisht pr kt vepr nga Teatri i Operas s Athins. Krahas duartrokitjeve t g

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.726Z

Greqia nuk gjen paqe, sërish grevë e protesta

N nj koh q qeveria greke bn gati planin drastik t masave pr t shptuar ekonomin, vendi prballet me nj tjetr grev. Pas asaj t punonjsve t bashkive, punonjsit e sektorit publik kan parlajmruar nj grev 48-orshe. Paketa e re e masave prfshin rritjen t TVSH-s n 23 % e rritje me 10 % t takss pr karburantet

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama