Rezultate te kerkimit per termin: +Atlantik

Total: 2905
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:41.895Z

Këshilli Atlantik, Bushati niset drejt Uashingtonit

Ministri i Punëve të Jashtme, Ditmir Bushati, niset për në Uashington ku do të marrë pjesë në Konferencën organizuar nga Këshillit Atlantik. Në këtë Konferencë do të marrin pjesë ministrat e Jashtëm dhe të Mbrojtjes nga vendet anëtare të NATO-s gjatë dekadës së fundit. N

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:46.196Z

Kalendari Politik Prilli euro-atlantik

Nga Dr. Jorgji Kote Aplikimi yne i tanishem per anetaresim te plote ne BE nuk eshte thjesht dhe vetem nje Lajm i faqeve te para, por padyshim nje ngjarje e madhe me reze te gjate veprimi per te ardhmen evropiane te vendit tone; ai shenon nje stad te ri cilesisht me te larte dhe historik ne marredhen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:23.488Z

Norman Atlantik perfundon operacion i shpetimit

0 brbr brbrPas nje operacioni te gjere jane shpetuar te gjithe pasagjeret e tragetit Norman Atlantik qe u perfshi nga flaket ne ujerat e adriatikut mengjesin e se dielesbrbr brbrBilanci i tragjedise se tragetit Norman Atlantik flet per 10 viktima 427 te shpetuar dhe 38 persona te tjere te shpallur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:42.385Z

Bushati takon zv.Presidentin Biden/ Thellim partneritetit euro-atlantik

Gjatë qëndrimit të tij në Uashington, Kryediplomati shqiptar Ditmir Bushati zhvilloi një takim me zv. Presidentin amerikan Joe Biden. Në rrjetin social Facabook, ministri Bushati shkruan një takim miqësor me zv/Presidentin Biden. Me kolegët e pranishëm në Washington DC patëm një tak

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.987Z

Senati Amerikan: Mbështesim integrimin euro-atlantik të Shqipërisë

Uashington, 15 prill, NOA - Komisioni për marrëdhëniet me jashtë i Senatit Amerikan zhvilloi dje një seancë mbi Ballkanin Perëndimor ku u diskutua përparimi i bërë nga vendet e këtij rajoni drejt integrimit euro-atlantik dhe sfidat me të cilat ndeshen këto vende. Në seancën ku

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:23.476Z

Vijon operacioni i evakuimit ne anijen Norman Atlantik

0 brbr brbrNe detin Adriatik po vijon operacioni per evakuimin e pasagjereve te mbetur ne anijen Norman Atlantik e cila u perfshi nga flaket nje dite me pare teksa lundronte nga Igumenica drejt portit te Ankonasbrbr brbrDeri me tani raportohet te jene evakuar 289 persona nga 478 qe ndodheshin ne bo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:23.485Z

Gjendet anija me thesar në Atlantik

LONDER-Një thesar i vërtetë është gjetur në Atlantik, bëhet fjalë per ngarkesen me te madhe me metal te çmuar qe eshte zbuluar ndonjehere nen det. Nje anije e mbytur me 200 ton argjend dhe me vlere 150 milion paudn eshte gjetur nga nje firme eksploruese

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama