Rezultate te kerkimit per termin: +Atlantik

Total: 2905
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:57.195Z

Administrata Obama, mbeshtetje per Ballkanin

Vendet e Ballkanit do vazhdojne te jene ne vemendje te administrates amerikane te drejtuar nga Presidenti Obama. Kete e beri te ditur ndihmes sekretari i Shtetit per Europen dhe Euroazine, Filip Gordon. Ai tha se ne buxhetin e vitit 2010 do kete fonde te konsiderueshme per Kosoven.&ldqu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:24.762Z

Klinton nis turneun, viziton Azine

Sekretarja amerikane e Shtetit Hillari Klinton fillon turneun e saj te pare jashte vendit, qe prej ardhjes ne detyre. Tradita ka qene qe shefat e diplomacise amerikane i kane nisur misionet e tyre jashte vendit me udhetime ne Europe. Por Klinton eshte e para qe prej viteve ‘60, qe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.964Z

Mbreteria e Belgjikes firmos Protokollin e NATO-s, gati ratifikimi dhe nga Franca

Ministria e Puneve te Jashtme e Shqiperise pershendeti vendimin e Dhomes se Perfaqesuesve te Mbreterise se Belgjikes, e cila pas senatit belg, ka ratifikuar Protokollin e Anetaresimit te Shqiperise ne NATO. Belgjika eshte vendi i 19-te anetar, qe ratifikon Protokollin e Anetaresimit te Shqiperise ne

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:19.398Z

SHBA përshëndet marrëveshjen Slloveni-Kroaci

SHBA-ja përshëndeti si një "shembull marrëveshjeje fituese për të dy palët" zgjidhjen e mosmarrëveshjes kufitare mes Sllovenisë dhe Kroacisë, dhe përshëndeti drejtuesit e të dy vendeve. "Kjo marrëveshje mundëson një përparim të vërtetë duke respektuar interesat e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:51.790Z

Zyrtaret: Katastrofe ajrore mbi Oqean

Katastroje ajrore mbi Oqean. Avioni i kompanise Air France, Airbus 330-200, i nisur te dielen prej aeroportit brazilian Rio de Janeiro me destinacion Parisin u zhduk nga radaret ndersa udhetonte mbi Oqeanin Atlantik. Avioni me 228 persona ne bord, mes te cileve edhe 10 italiane duhet te m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:52.622Z

Avioni i zhdukur, humbet kutia e zezë

 Kreu i agjencisë franceze për hetimin e aksidenteve, Paul-Louis Arslanian, është shprehur pesimist për gjetjen e kutisë së zezë të avionit të “Air France”, që u zhduk të hënën mbi Atlantik. Arslanian tha se shpresonte të publikonte një raport paraprak në fund të q

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:59.482Z

"Elizabeta II do te firmose NATO-n"

Mbreteresha Elizabeta e Dyte do te firmose Protokollin e Anetaresimit te Shqiperise ne NATO. Lajmi konfirmohet nga kryetarja e parlamentit Shqiptar Jozefina Topalli e cila ndodhet ne diten e dyte te vizites se saj ne Londer. Topalli ka zhvilluar sot takime me nje pjese te rendesishme te anetareve te

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama