Rezultate te kerkimit per termin: +Atlantik

Total: 2905
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.987Z

Senati Amerikan: Mbështesim integrimin euro-atlantik të Shqipërisë

Uashington, 15 prill, NOA - Komisioni për marrëdhëniet me jashtë i Senatit Amerikan zhvilloi dje një seancë mbi Ballkanin Perëndimor ku u diskutua përparimi i bërë nga vendet e këtij rajoni drejt integrimit euro-atlantik dhe sfidat me të cilat ndeshen këto vende. Në seancën ku

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:23.476Z

Vijon operacioni i evakuimit ne anijen Norman Atlantik

0 brbr brbrNe detin Adriatik po vijon operacioni per evakuimin e pasagjereve te mbetur ne anijen Norman Atlantik e cila u perfshi nga flaket nje dite me pare teksa lundronte nga Igumenica drejt portit te Ankonasbrbr brbrDeri me tani raportohet te jene evakuar 289 persona nga 478 qe ndodheshin ne bo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:23.485Z

Gjendet anija me thesar në Atlantik

LONDER-Një thesar i vërtetë është gjetur në Atlantik, bëhet fjalë per ngarkesen me te madhe me metal te çmuar qe eshte zbuluar ndonjehere nen det. Nje anije e mbytur me 200 ton argjend dhe me vlere 150 milion paudn eshte gjetur nga nje firme eksploruese

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:23.660Z

Trageti Norman Atlantik i drejtohet Vlores

brbrTrageti Norman Atlantik i cili pritej te mberrinte ne Brindisi ka nderruar serish destinacion Ai do te ankorohet ne Portin e Vlores Lajmin e konfirmon prokurori i barit Xhuzepe Volpe Ai tha se kthimi i tragetit ne Portin e Vlores ne Shqiperi do te behet per shkak se me keto kushte atmosferike es

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:52.789Z

Pjeset e gjetura ne Atlantik nuk jane te Eirbas

Pjeset e gjetura ne Oqeanin Atlantik nuk japin asnje shenje se jane te avionit Eirbas, qe u zhduk ne Atlantik diten e hene , sebashku me 228 pasagjere ne bord. Sipas ushtrise braziliane, pjeset e gjetura ne siperfaqe nuk jane prej fibre karboni , por prej druri. Me heret ushtria braziliane dhe ajo f

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.740Z

Stuhia e parë tropikale në Atlantik

është formuar në brigjet e Karaibeve, “Alex”, stuhia e parë tropikale e sezonit të uraganëve në Atlantik. Lajmin e kanë bërë të ditur autoritetet amerikane. Sipas disa ekspertëve, stuhia duhet të arrijë Belize dhe gadishullin e Jukatanit, brenda fundjavës dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:28.205Z

Bllokim rekord droge ne Atlantik

Nente tone droge e cila vinte nga Kolumbia eshte sekuestruar nga muaji janar ne shkurt, fale nje operacioni te perbashket mes Italise dhe Spanjes. Behet fjale per nje sasi prej 30 milione dozash me nje vlere prej 720 milione dollaresh, e cila nese do te shitej do te kishte nje vlere 3 mil

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama