Rezultate te kerkimit per termin: +Atlantikut

Total: 4809
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:30.912Z

Kodheli ne Konferencen e Keshillit te Atlantikut

brbrEkstremistet xhihadiste perbejne nje rrezik per vendet e Ballkanit Perendimor Deklarata eshte bere nga Ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli ne takimin e shoqates se Keshillit te Atlantikut Ne diskutimin mbi sfidat e reja me te cilat perballet NATO Kodheli kerkoi me shume vemendje nga Europabrbr br

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:35.311Z

Kryeministri ne mbledhjen e Keshillit te Atlantikut te Veriut

Kryeministri Berisha, Përpara nisjes së punimeve të Samitit, mori pjesë në pritjen zyrtare të kryetarëve tÑ‘ shteteve dhe qeverive, nÑ‘ McCormick Place, nga Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Anders Fogh Rasmussen dhe mikpritësi i Samitit Presi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:45.314Z

Asambleja e Shoqates se Traktatit te Atlantikut mblidhet ne Tirane

Mblidhet për herë të parë në Tiranë asambleja e përgjithshme e Shoqatës së Traktatit të Atlantikut.Në asamble përfaqësohen organizatat kombëtare të 40 vendeve anëtare e partnere të NATO-s, përfshirë edhe K

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:14.056Z

Presidenti Nishani takim me krerë të Këshillit të Atlantikut

TURQI- Presidenti i Shqipërisë, Bujar Nishani ka zhvilluar takime me personalitete që marrin pjesë në Samitin për Energjinë dhe Ekonominë, të Këshillit të Atlantikut. Nishani ka takuar sot kreun e Këshillit, Jon Hunstman, ndërsa ishte

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:45.395Z

Traktati i Atlantikut, Imami: Ekip mjekësor në Afganistan

Në Asamblenë e Përgjithshme të 57-të të Shoqatës së Traktatit të Atlantikut të Veriut, ministri i Mbrojtjes Arben Imami ka renditur disa nga kontributet e dhëna të ushtrisë shqiptare në misionet paqeruajtëse. Gjatë fjal&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:39.123Z

Kryeministri Berisha niset për në Strasburg-Kehl për të marrë pjesë në samitin e Aleancës së Atlantikut të Veriut  

Kryeministri Sali Berisha u nis sot u nis në mesditë për të marrë pjesë në Samitin e Aleancës së Atlantikut të Veriut (NATO), që do të zhvillohet në datat 3-4 prill në Strasburg-Kehl. Delegacioni shqiptar përbëhet nga Presidenti i Republikës, Kryetarja e Kuvendit, Kryeministri, Mini

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:47.921Z

Mbyllet me sukses në Bruksel raundi i dytë i negociatave ndërmjet Aleancës së Atlantikut te Veriut (NATO) dhe Republikës së Shqipërisë

Sot, u mbyll me sukses në Bruksel raundi i dytë dhe i fundit i negociatave ndërmjet Aleancës së Atlantikut të Veriut (NATO) dhe Republikës së Shqipërisë. Ekipi negociator shqiptar kryesohej nga z. Glori Husi, Koordinator Kombëtar për çështjet me NATO-n. Negociatat e sotme u për

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama