Rezultate te kerkimit per termin: +Atlantikut

Total: 4809
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:44.300Z

Kriza greke pertej Atlantikut

brbrSpencer Kimball gazetar qe shkruan per politikat e jashtme te Shteteve te Bashkuara ne nje artikull te tij per Deutsche Welle analizon efektet globale te krizes greke Nese Greqia nuk eshte ne gjendje te paguaje sipas shumices se llogaritjeve nuk do ta demtoje ekonomine amerikane Megjithate Dow J

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:39.112Z

Shoqata e Atlantikut e Malit të Zi konferencë

Përballja me terrrorizmin dhe zgjerimi i NATO-s në Ballkan si një nga sfidat që kërkon angazhim dhe strategji , ka qenë fokusi i konferencës së mbajtur në Malin e Zi. Konferenca e organizuar nga Shoqata e Atlantikut të Malit të Zi ka mbledhur përfaqësues të shteteve anëtare dhe aspira

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.467Z

Presidenti Clinton nderohet nga Këshilli i Atlantikut

Këshilli i Atlantikut nderoi mbrëmë Bill Clintonin, presidentin e 42 amerikan për udhëheqje të shquar ndërkombëtare. Mes shumë arritjesh gjatë dy mandateve të tij si president, Bill Clintoni ndihmoi në dhënien fund të konflikteve në vitet 1990, situatë që pasoi nga një periudhë s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:30.912Z

Kodheli ne Konferencen e Keshillit te Atlantikut

brbrEkstremistet xhihadiste perbejne nje rrezik per vendet e Ballkanit Perendimor Deklarata eshte bere nga Ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli ne takimin e shoqates se Keshillit te Atlantikut Ne diskutimin mbi sfidat e reja me te cilat perballet NATO Kodheli kerkoi me shume vemendje nga Europabrbr br

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:35.311Z

Kryeministri ne mbledhjen e Keshillit te Atlantikut te Veriut

Kryeministri Berisha, Përpara nisjes së punimeve të Samitit, mori pjesë në pritjen zyrtare të kryetarëve tÑ‘ shteteve dhe qeverive, nÑ‘ McCormick Place, nga Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Anders Fogh Rasmussen dhe mikpritësi i Samitit Presi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:45.314Z

Asambleja e Shoqates se Traktatit te Atlantikut mblidhet ne Tirane

Mblidhet për herë të parë në Tiranë asambleja e përgjithshme e Shoqatës së Traktatit të Atlantikut.Në asamble përfaqësohen organizatat kombëtare të 40 vendeve anëtare e partnere të NATO-s, përfshirë edhe K

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:14.056Z

Presidenti Nishani takim me krerë të Këshillit të Atlantikut

TURQI- Presidenti i Shqipërisë, Bujar Nishani ka zhvilluar takime me personalitete që marrin pjesë në Samitin për Energjinë dhe Ekonominë, të Këshillit të Atlantikut. Nishani ka takuar sot kreun e Këshillit, Jon Hunstman, ndërsa ishte

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama