Rezultate te kerkimit per termin: +Australine

Total: 114
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:45.775Z

Hiri vullkanik pushton Australine

Re të mëdha hiri të shkaktuara nga një vullkan indonezian kanë detyruar linjat ajrore në Darvin të Australisë që të anulojnë fluturimet. Mali Sangean Api nisi të nxirrte retë e hirit të premten, të cilat më pas

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:23.614Z

Australi, 65 te vdekurit nga zjarret

Eshte ngjitur ne 65 numri i te vdekurve nga zjarret qe kane perfshire ditet e fundit Australine. Lajmin e bejne te ditur burime policore lokale, sipas te cilave ne fshatrat dhe fermat ne veri te Melbern, skuadrat e shpetimit vazhdojne te gjejne kufoma te karbonizuara. Burimet shtojne se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:45.494Z

Van Der Vaart demtohet dhe rrezikon Boterorin

0 Rafael Van Der Vaart do te mungoje ne boteror Mesfushori i Hollandes eshte demtuar ne pulpe dhe ai nuk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:22.475Z

Australia perfshihet nga vala me e madhe e te nxehtit

Australia eshte prekur nga nje vale i nxehti rekord dhe per pasoje rreth 30 persona kane humbur jeten. Behet fjale per te nxehtin me te madh qe ka goditur Australine ne 100 vitet e fundit. Ne shtetin Viktorija per te treten dite me rradhe eshte regjistruar temperatura 43 grade qe ka shkaktuar zjarre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.961Z

Moti i nxehte shkakton 20 viktima ne Australi

Te pakten 20 persona kane gjetur vdekjen si pasoje e te nxehtit pervelues, qe ka prekur ditet e fundit rajonin luglindor te Australise. Autoritetet thone se temperaturat kane arritur shifra rekord. Ne Viktoria dhe Australine Jugore ditet e fundit termometri shenoi mbi 40 grade Celsius. V

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:19.402Z

Viduka kerkon te kthehet ne Australi

Ish-kapiteni i kombetares australiane, Mark Viduka kerkon te kthehet ne vendin e tij pasi ka vendosur te largohet nga futbolli evropian. Lajmin e ka bere te ditur agjenti i tij, sipas te cilit “Mark nuk kerkon nje kontrate tjeter ne Evrope dhe ka ndermend te kthehet ne shtepi”

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:14.313Z

Princi Uilliam: S'kam kohe per martese

Princi britanik William perjashtoi mundesine se vitin e ardhshem do te martohet me te dashuren e tij, Kate Midleton, sepse sipas tij, eshte shume i zene. Ne vend te planifikimit te marteses, princi do te vizitoje Afriken e Jugut dhe Australine, e nderkohe mendon edhe te perfundoje kursin e komplikua

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama