Rezultate te kerkimit per termin: +Australine

Total: 114
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.638Z

Haxhinasto Marreveshje ekonomike me Australine dhe Kanadane

Shqiperia do te rrite bashkepunimin ekonomik me Australine dhe Kanadane ndersa do te forcoje bashkepunimin edhe me Marokun dhe Republiken e Korese se Jugut. Pohimi eshte bere gjate takimeve qe ministri i Puneve te Jashtme Edmond Haxhinasto ka zhvilluar me homologet e ketyre vendeve. Takimet mes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.112Z

Kili mund Australine dhe i bashkohet Holandes ne krye

Kili vuajti me shume nga sa mendohej por ne fund arriti te merrte tre pike kunder australise duke u ngjitur ne krye te grupit B se bashku me Hollanden Ne Arena Pantinal De Ciuba amerikano jugoret fituan me rezultatin 3-1 duke arritur edhe fitoren e pare ne boteror Tekniku Sampaoli rikuperoi ne cast

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:58.499Z

Genc Mulliqi zbulon Australine ne nje ekspozite pikture

e Premte 26 Shtator 20141316 pm p classwp-caption-text Genc MulliqibrbrPasi e kemi njohur si skulptor Genc Mulliqi le per pak menjane materialet e forta dhe i kthehet piktures Pas 14 vitesh artisti hap nje ekspozite personale pikture ne Galerine FAB E ka titulluar 8220Terra Aust

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:45.399Z

Vizita e ardhshme e Presidentit Obama ne Australi dhe diplomacia amerikane

Presidenti Obama do te flase para nje sesioni te perbashket te parlamentit australian kete jave gjate nje vizite qe shenon 60 vjetorin e aleances ushtarake mes Kanberes dhe Uashingtonit. Traktati ANZUS mes Australise Zelandes se Re dhe Shteteve te Bashkuara u nenshkrua ne San Francisko ne shtator 19

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:08.879Z

Hakersat sulmojne Australine

Hakersat e grupit Anonymous kanë sulmuar faqet e internetit të policisë dhe bankës shtetërore të Australisë. Sulmi vjen në një moment të tendosur pas lajmeve se qeveria e Kanberrës ka përgjuar zyrtarët e lartë të Indonez

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:58.793Z

Clinton viziton Australine

Sekretarja amerikane e Shtetit, Hillary Clinton ka arritur në Australi në bisedimet që synojnë thellimin e lidhjeve ushtarake mes Australisë dhe SHBA-së. Në kuadër të takimit me ministrin e Mbrojtjes Stephen Smith dhe atë të Jashtëm Bob

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:54.857Z

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama