Rezultate te kerkimit per termin: +Australine

Total: 114
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.112Z

Kili mund Australine dhe i bashkohet Holandes ne krye

Kili vuajti me shume nga sa mendohej por ne fund arriti te merrte tre pike kunder australise duke u ngjitur ne krye te grupit B se bashku me Hollanden Ne Arena Pantinal De Ciuba amerikano jugoret fituan me rezultatin 3-1 duke arritur edhe fitoren e pare ne boteror Tekniku Sampaoli rikuperoi ne cast

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:58.499Z

Genc Mulliqi zbulon Australine ne nje ekspozite pikture

e Premte 26 Shtator 20141316 pm p classwp-caption-text Genc MulliqibrbrPasi e kemi njohur si skulptor Genc Mulliqi le per pak menjane materialet e forta dhe i kthehet piktures Pas 14 vitesh artisti hap nje ekspozite personale pikture ne Galerine FAB E ka titulluar 8220Terra Aust

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:45.399Z

Vizita e ardhshme e Presidentit Obama ne Australi dhe diplomacia amerikane

Presidenti Obama do te flase para nje sesioni te perbashket te parlamentit australian kete jave gjate nje vizite qe shenon 60 vjetorin e aleances ushtarake mes Kanberes dhe Uashingtonit. Traktati ANZUS mes Australise Zelandes se Re dhe Shteteve te Bashkuara u nenshkrua ne San Francisko ne shtator 19

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:08.879Z

Hakersat sulmojne Australine

Hakersat e grupit Anonymous kanë sulmuar faqet e internetit të policisë dhe bankës shtetërore të Australisë. Sulmi vjen në një moment të tendosur pas lajmeve se qeveria e Kanberrës ka përgjuar zyrtarët e lartë të Indonez

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:58.793Z

Clinton viziton Australine

Sekretarja amerikane e Shtetit, Hillary Clinton ka arritur në Australi në bisedimet që synojnë thellimin e lidhjeve ushtarake mes Australisë dhe SHBA-së. Në kuadër të takimit me ministrin e Mbrojtjes Stephen Smith dhe atë të Jashtëm Bob

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:54.857Z
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:15.823Z

Tornadot godasin Australine

Tre tornado kanë goditur qytete të vogla në Australi, ndërsa cikloni Osvald ka shkaktuar përmbytje në pjesën më të madhe të vendit. Mediat vendase kanë raportuar se të paktën 17 persona janë plagosur nga shkulja e cative të s

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama