Rezultate te kerkimit per termin: +Australine

Total: 114
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:58.793Z

Clinton viziton Australine

Sekretarja amerikane e Shtetit, Hillary Clinton ka arritur në Australi në bisedimet që synojnë thellimin e lidhjeve ushtarake mes Australisë dhe SHBA-së. Në kuadër të takimit me ministrin e Mbrojtjes Stephen Smith dhe atë të Jashtëm Bob

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:54.857Z
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:15.823Z

Tornadot godasin Australine

Tre tornado kanë goditur qytete të vogla në Australi, ndërsa cikloni Osvald ka shkaktuar përmbytje në pjesën më të madhe të vendit. Mediat vendase kanë raportuar se të paktën 17 persona janë plagosur nga shkulja e cative të s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:23.681Z

Zjarret perfshijne Australine

0 brbr brbrZjarre masive kane perfshire zona te tera ne shtetet e Australise Jugore dhe Viktoriasbrbr brbrNuk ka njoftime per viktima Sherbimet e emergjences kane deklaruar se shume banore jane ne rrezik dhe jane lajmeruar per tu evakuuarbrbr brbrDeri tani disa dhjetera banesa jane shkrumbuar nga f

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:16.703Z

FOTOT/ Policia i jep fund pengmarrjes në Sidney. Ja kush është personi që terrorizoi Australinë

(E PERDITESUAR)- Policia australiane i ka dhënë fund pengmarrjes që tronditi vendin. Pas 16 orësh pengmarrje, forcat speciale kanë ndërhyrë në kafenenë ku mbaheshin pengjet, duke gjuajtur me armë dhe duke hedhur disa granata. Mediat raportojnë se janë liruar të gjithë pengjet, ndë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:57.411Z

Whitney Houston zhgenjen Australine

"Nothing But Love World Tour" titullohet turneu boteror i kengetares Whitney Houston, e cila nuk u ka lene nje shije te mire australianeve gjate ndaleses ne Brisbane. Pas vetem dy kengeve, ajo beri nje pushim, ndersa gjate interpretimit te "I Will Always Love You", ken

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:45.775Z

Hiri vullkanik pushton Australine

Re të mëdha hiri të shkaktuara nga një vullkan indonezian kanë detyruar linjat ajrore në Darvin të Australisë që të anulojnë fluturimet. Mali Sangean Api nisi të nxirrte retë e hirit të premten, të cilat më pas

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama