Rezultate te kerkimit per termin: +Austria

Total: 5120
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:42.420Z

Ronald Gërxhaliu nënshkruan për Austria e Vienës

Albania-Sport (AS) - Edhe pse u fol për një kalim të Ronald Gërxhaliut ( i njohur në Austri me emrin Ronald Gercaliu) te skuadra gjermane e Energie Cottbus, futbollisti shqiptar është transferuar te Austria e Vienës, e njohur me emrin zyrtar FK Austria MAGNA. Gërxhaliu, kartoni të cilit ë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:54.628Z

Spindelegger: Austria mbështet Kosovën

Kosova është test në përpjekjet e Evropës për të stabilizuar Ballkanin Perëndimor, për të integruar këtë rajon në BE, dhe për të nxitur zhvillimin e ekonomik të tij, ka deklaruar ministri i Punëve të Jashtme të Austrisë, Michael Spindelegger, pas një takimi të shkurtër që ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.967Z

Austria, premton përkrahje për procesin integrues

Presidenti i Republikës së Austrisë, Heinz Fischer i ka dërguar një urim presidentes së Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga. Presidenti austriak ka siguruar se Austria do të vazhdojë ta ndihmojë progresin e Kosovës drejt integrimit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.644Z

Austria E pasigurt pakoja e shpetimit per Greqine

Austria mund te ndaloje se paguari pjesen e saj per paketen e shpetimit te Greqise. Ministri i financave Xhozef Proell tha se kesti i Austrise per muajin dhjetor prej 190 milione eurosh do te paguhet vetem nese Greqia tregon se ka grumbulluar sasi te mjaftueshme te parave qe eshte zotuar se do ti m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.357Z

Austria mbron Pavarësinë: Sipas të drejtës ndërkombëtare

 Serbia dhe Kosova kaluan dje ditën e tretë të garës juridike për vlerësimin e Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë mbi shpalljen e Pavarësisë. Vendet që raportuan dje ishin Austria, Azerbajxhani dhe Bjellorusia, ku këto dy të fundit u shprehën në favor të Serbisë. Por Aust

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:27.205Z

Spindelegger: Austria, mbështetje Shqipërisë drejt BE-së

Austria do të jetë një avokate e Shqipërisë në rrugën drejt Bashkimit Evropian. Ministri i Jashtëm i Austrisë, Michael Spindelegger, vizitoi dje Tiranën zyrtare dhe në konferencën e përbashkët për shtyp me ministrin Meta, ai pohoi se Austria do të mbështesë Shqipërinë. “Austri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.287Z

Nishani takon Fischer Austria avokate e interesave strategjike

Transmetuar me 20052014 - 1237 Tirane 20maj 2014 NOAal- Presidenti Bujar Nishani eshte takuar sot me homologun e tij Austriak Heinz Fischer Ne nje dalje per mediat ai tha se Austria eshte sot avokate e interesave tona strategjikebr br Marredheniet mes Shqi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama