Rezultate te kerkimit per termin: +Austria

Total: 5120
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:47.144Z

Austria mbeshtet diplomatet shqiptare

Austria eshte e gatshme te mbeshtese kualifikimin e diplomateve ne aspekte te diplomacise ekonomike. Ministri i Jashtem te Austrise z. Michael Spindelegger pohoi gjate nje takimi me homologun shqiptar Edmond Haxhinasto se eshte i gatshem per te ndihmuar nepermjet Akademise Diplomatike te Austris

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:28.256Z

Austria përkrah perspektivën evropiane të Kosovës

Prishtinë, 19 gusht -  Austria me aktivitete konkrete përkrah perspektivën evropiane të Kosovës u tha gjatë takimit të ministrit të  Integrimit Evropian të  Kosovës, Besim Beqaj dhe Kristijan Siegell, i ngarkuar me punë në Ambasadën e Republikës së Austrisë në Kosovë.Gjatë taki

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:50.212Z

Austria kundër statusit kandidat për Serbinë

Austria shprehet kundër qëndrimit pro, sa i takon marrjes së statusit kandidat për Serbinë, në lidhje me situatën e krijuar së fundmi në Kosovë. Në lidhje me këtë çështje ka reaguar Ministri i Punëve të Jashtme të Austrisë, Michael Spindelegge, i cili ka deklaruar: Austria ka qen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:02.868Z

Austria ofron 350 milionë për PTK-në

Nga Express më 08 qershor 2011 në ora 11:40 Telekom Austria ka shfaqur interesimin e vet për të blerë 75 për qind të aksioneve të Postë Telekomit të Kosovës. Kjo kompani do të ofrojë një çmim prej 300 deri në 350 milionë euro, shkruan sot gazeta vjeneze "Die Presse". “Jemi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.754Z

Austria kundër dërgimit të trupave në Afganistan

Austria nuk ka ndërmend të bëjë asnjë lëshim para presionit të fuqishëm të SHBA-së për dërgimin e një kontingjenti ushtarak në Afganistan. Në një intervistë për gazetën e madhe austriake "Die Standard", ministri austriak i Mbrojtjes, Norbert Darabosch deklaroi se Austria është

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.287Z

Statusi Austria Mbeshtetje Shqiperise

Austria do të mbështesë Shqipërinë në marrjen e statusit të vendit kandidat për në BE. Garancia është dhënë nga presidenti austriak Heinz Fischer, i cili ndodhet për një vizitë zyrtare në Tiranë. &ldq

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.630Z

Austria: Akt i drejte

Austria ka mbrojtur pavaresine e Kosoves, duke e cilesuar kete akt konform se drejtes nderkombetare. Ambasadori austriak, Helmut Tiki, ka thene se "nga fillimi i viteve '90, deklarata te pavaresise kane bere edhe Sllovenia, Kroacia, Bosnja dhe Maqedonia dhe kjo nuk ka paraqitur shkelje te se drejtes

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama