Rezultate te kerkimit per termin: +Austria

Total: 5120
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.754Z

Austria kundër dërgimit të trupave në Afganistan

Austria nuk ka ndërmend të bëjë asnjë lëshim para presionit të fuqishëm të SHBA-së për dërgimin e një kontingjenti ushtarak në Afganistan. Në një intervistë për gazetën e madhe austriake "Die Standard", ministri austriak i Mbrojtjes, Norbert Darabosch deklaroi se Austria është

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.287Z

Statusi Austria Mbeshtetje Shqiperise

Austria do të mbështesë Shqipërinë në marrjen e statusit të vendit kandidat për në BE. Garancia është dhënë nga presidenti austriak Heinz Fischer, i cili ndodhet për një vizitë zyrtare në Tiranë. &ldq

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.630Z

Austria: Akt i drejte

Austria ka mbrojtur pavaresine e Kosoves, duke e cilesuar kete akt konform se drejtes nderkombetare. Ambasadori austriak, Helmut Tiki, ka thene se "nga fillimi i viteve '90, deklarata te pavaresise kane bere edhe Sllovenia, Kroacia, Bosnja dhe Maqedonia dhe kjo nuk ka paraqitur shkelje te se drejtes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.285Z

Austria, 4 milionë euro për Ujësjellësin

Kredia Ministri i Financave, Shkëlqim Cani, firmos marrëveshjen me UniCredit Bank Austriakët japin 4 milionë euro kredi për ndërtimin e Ujësjellësit të Peshkopisë. Dje u nënshkrua Marrëveshja e Kredisë së Eksportit që do të sigurojë financimin e projektit të furnizimit me ujë të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.161Z

Austria, 150 ushtarë të tjerë në Bosnje

Në tre muajt e ardhshëm Austria do të dërgojë 150 ushtarë shtesë në kuadër të misionit EUFOR, në Bosnje e Hercegovinë. Lajmin e bëjnë të ditur mediat ballkanase, të cilat iu referohen burimeve pranë Ministrisë austriake të Mbrojtjes. “Do ta dyfishojmë kontigjen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:47.611Z

Min.Financave 7.5 mln euro kredi me Unikredit Austria

Ministria e Financave nënshkruan marrëveshjen për 7.5 mln euro kredi me bankën Unikredit Bank Austria. Kredia do të përdoret për përmirësimin e kushteve në spitalin e sëmundjeve të mushkërive dhe zemrës. TIRANE- Ministria e Financave nënshkruan marrëveshjen e kredisë prej rreth

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:28.259Z

Austria mbështet Kosovën në rrugën e integrimit

Këtë deklaratë ai e bëri gjatë një takimi me ministrin kosovar të Integrimit Evropian, Besim Beqaj. Sipas njoftimit të ministrisë kosovare, në takim u bisedua lidhur me thellimin e mëtejshëm të bashkëpunimit mes Republikës së Kosovës dhe Austrisë, duke u përqendruar në aktivite

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama