Rezultate te kerkimit per termin: +Austria

Total: 5120
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.920Z

Rusia në gjendje emergjence, asnjë përmirësim

Rusia duket se e ka t pamundur t vr nn kontroll zjarret q kan shkrumbuar deri tani me tepr se 200 mij hektar tok. Ndrkoh flakt po rrezikojn edhe qendrn pr studime atomike n Sneshinsk. N Mosk, situata sa vjen e prkeqsohet. Termometri shnon mbi 40 grad Celcius. Deri tani numrohen 52 viktima, megjithat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:23.238Z

"UNIQA Group", medikamente për 300 persona

Shoqëria e Sigurimeve "UNIQA Group Austria", nën kujdesin e kompanisë SIGAL, i ka dhuruar qeverisë shqiptare medikamente shëndetësore për 300 persona, me qëllim që t‘i vijë sadopak në ndihmë të plagosurve në tragjedinë e djeshme në fshatin Gërdec, pranë Vorës. Në ceremoninë e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:34.127Z

Hidhet shorti i "Euro 2016"

Është hedhur shorti i kualifikimeve për Kampionatin Evropian "Euro 2016".  Grupet e përcaktuara janë këto: SSSASS A: Netherlands, Kazakhstan, Iceland, Latvia, Turkey, Czech Republic B: Bosnia-Herzegovina, Andorra, Cyprus, Wales, Israel, Belgium C: Sp

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:31.135Z

Presidenti Topi uron Presidentin Fisher me rastin e Festës Kombëtare të Austrisë.  

26 tetor 2009 Presidenti i Republikës, Bamir Topi i ka dërguar një mesazh Presidentit të Republikës së Austrisë, Hainc Fisher me rastin e Festës Kombëtare, në të cilin dërgon përshëndetjet e sinqerta dhe urimet më të mira. “Duke shprehur vlerësimin për mbështetjen që Austria

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:47.169Z

Kroacia kërkon ekstradimin e Sanaderit

Kroacia ka kërkuar nga Austria që t`i dorëzojë ish kryeministrin Ivo Sanader, i cili akuzohet nga drejtësia e vendit të tij për korrupsion dhe keqpërdorim të detyrës. Llogaritë bankare të Sanaderit dhe anëtarëve të familje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:05.455Z

Britaniku fitoi 185 milionë euro në llotari

Një britanik e fitoi shpërblimin rekord prej 185 milionë euro në lotarinë Euro Millions, e cila luhet në nëntë shtete evropiane, njoftoi të mërkurën organizatori i lotarisë Kamelot. Fituesi fatlum tash është i pasur gati si çifti më i famshëm britanik David dhe Victoria Beckham. P

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.489Z

6 spitale rajone me skaner modern

Marreveshja prej 6 milion eurosh me Unicredit Bank Austria AG Gerd Rose eshte miratuar sot nga komisioni parlamentar i Ekonomise dhe Financave. Relatori i projektligjit deputeti i Partise Demokratike Sybi Hida tha se ministria e Financave ne zbatim te marreveshjes kuader me qeverine austriake per kr

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama