Rezultate te kerkimit per termin: +Austria

Total: 5120
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.630Z

Austria: Akt i drejte

Austria ka mbrojtur pavaresine e Kosoves, duke e cilesuar kete akt konform se drejtes nderkombetare. Ambasadori austriak, Helmut Tiki, ka thene se "nga fillimi i viteve '90, deklarata te pavaresise kane bere edhe Sllovenia, Kroacia, Bosnja dhe Maqedonia dhe kjo nuk ka paraqitur shkelje te se drejtes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.285Z

Austria, 4 milionë euro për Ujësjellësin

Kredia Ministri i Financave, Shkëlqim Cani, firmos marrëveshjen me UniCredit Bank Austriakët japin 4 milionë euro kredi për ndërtimin e Ujësjellësit të Peshkopisë. Dje u nënshkrua Marrëveshja e Kredisë së Eksportit që do të sigurojë financimin e projektit të furnizimit me ujë të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.161Z

Austria, 150 ushtarë të tjerë në Bosnje

Në tre muajt e ardhshëm Austria do të dërgojë 150 ushtarë shtesë në kuadër të misionit EUFOR, në Bosnje e Hercegovinë. Lajmin e bëjnë të ditur mediat ballkanase, të cilat iu referohen burimeve pranë Ministrisë austriake të Mbrojtjes. “Do ta dyfishojmë kontigjen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:47.611Z

Min.Financave 7.5 mln euro kredi me Unikredit Austria

Ministria e Financave nënshkruan marrëveshjen për 7.5 mln euro kredi me bankën Unikredit Bank Austria. Kredia do të përdoret për përmirësimin e kushteve në spitalin e sëmundjeve të mushkërive dhe zemrës. TIRANE- Ministria e Financave nënshkruan marrëveshjen e kredisë prej rreth

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:28.259Z

Austria mbështet Kosovën në rrugën e integrimit

Këtë deklaratë ai e bëri gjatë një takimi me ministrin kosovar të Integrimit Evropian, Besim Beqaj. Sipas njoftimit të ministrisë kosovare, në takim u bisedua lidhur me thellimin e mëtejshëm të bashkëpunimit mes Republikës së Kosovës dhe Austrisë, duke u përqendruar në aktivite

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.649Z

Ndihma financiare per Greqine Austria mund te terhiqet

Austria mund te heqe dore nga dhenia e pageses per per paketen e shpetimit te Greqise. Ministri i financave Xhozef Proell tha se kesti i Austrise per muajin dhjetor me nje vlere prej 190 milione eurosh do te paguhet vetem nese Greqia tregon se ka grumbulluar sasi te mjaftueshme te te hollave sipas p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:36.483Z

Haxhinasto Austria mesazhe pozitive BE per integrimin

Vjene 14 tetor 2011 NOA- Gjate qendrimit te tij ne Austri Zv.Kryeministri dhe Ministri i Jashtem Edmond Haxhinasto zhvilloi nje konference te perbashket me homologun e tij Michael Spindelegger. Ne fjalen e mbajtur ne kete konference Haxhinasto shprehu vleresim per mikpritjen dhe kontributin e Spind

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama