Rezultate te kerkimit per termin: +Autor

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:06.187Z

Sarande ekspozite per 100-vjetor

Një prej galerive më moderne në Shqipëri, ajo e Sarandës, ka ardhur e rikonceptuar në këtë prag të 100-vjetorit të Pavarësisë. Autorë nga e gjithë Saranda, rreth 17 piktorë dhe skulptorë kanë ofruar imazhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:08.695Z

Fier masakrohet me 15 thika ne trup gruaja

49 vjeçarja e cila u vra mbrëmjen e së martës në qytetin e Fierit, është goditur 15 herë me thikë. Ky agresivitet i autorëve ka bërë që ekspertët e antikrimit t’i japin më tepër rëndësi vrasjes pë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:58.299Z

Anonymous pergjon FBI-ne

Grupi i hacker-ave i vetëquajtur “Anonymous”, publikuan në internet një bisedë të realizuar ndërmjet FBI-së dhe autoriteteve britanike të luftës kundër krimeve kompjuterike, ku këta të fundit diskutojnë mbi bashkërendi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.948Z

Të enjten fillojnë Mbrëmjet Strugane të Poezisë

Shkup, 7 gusht, NOA Edicioni i 49-të i Mbrëmje Strugane të Poezisë fillon ditën e enjte më 19 gusht, me mbjelljen tradicionale të drurit të frashërit në Parkun e Poezisë, nga ana e fituesit të Kurorës së Artë të MSP, poetit Lubomir Levçev nga Bullgaria, aty ku janë edhe laureat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:23.144Z

Pranga vrasësit me pagesë

Armando Hasani Armand Hasani u arrestua dje, pasi dyshohet se është autor i ekzekutimit të biznesmenit elbasanas Sokol Çapja. Dyshohet edhe për vrasje të tjera TIRANË - Ekzekutimi me 30 plumba i biznesmenit elbasanas Sokol Çap

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:39.886Z

Shkoder vrau me thike prangoset

Policia e Shkodrës ka prangosur shtetasin Marjan Kalaj, i dyshuari si autor i vrasjes së Kristian Kaçajt mbrëmjen e së hënës në fshatin Bajzë të Malësisë së Madhe. Kaçaj është arrestuar në orët e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:50.959Z

Zaneti kërcënohet me pistoletë në Argjentinë

Një natë që do të mbahet mend gjatë, ajo e Havier Zanetit në Argjentinë. Zëvendës-presidenti i Interit është bërë protagonist i një episodi të frikshëm në qytezën Banfield, ku u sulmua nga disa njerëz t&eu

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama