Rezultate te kerkimit per termin: +Autor

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:05.846Z

Dosjet pa autor, dërgohen në Prokurori

Dosjet pa autor edhe pse deri më sot nuk kanë patur asnjë person të dyshuar, së shpejti do të dërgohen në Prokurori. Bëhet fjalë për dosjet më të bujshme ndër vite për të cilat tre vjet më parë është ngritur edhe sektori i hetimit. Krijimi i strukturave te reja në polici, dhe me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:50.137Z

Autor: LEGJENDA E BRONKSIT

Nga Express më 25 janar 2011 në ora 12:33 Rubrika: CINEMA AUTOR Regjia: Robert De Niro. Aktorët: Robert De Niro, Chaz Palminteri, Lillo Brancato, Francis Capra, etj... Nje baba i ndershem dhe i perkushtuar ndaj familjes lufton kunder dashurise dhe mbeshtetjes qe djali i tij merr nga ga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.918Z

Rugova, autor i Pavarësisë së Kosovës

Me rastin e pesëvjetorit të shkuarjes së poetit, kritikut e studiuesit të shquar, presidentit historik të Kosovës, Dr. Ibrahim Rugova, u mbajt manifestim kushtuar “Veprës letrare e kulturore” të tij Nga Albana S. Muja më 21 janar 2011 në ora 16:55 Manifestimi kushtuar pesëv

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.944Z

Grabitja e bankës, ende pa autor

Akuza Ngjarjet e shumta q kan ndodhur kt ver n kryeqytet vazhdojn t jen pa autor. Njra prej tyre sht grabitja e nj banke private pran Rrugs s Kavajs, ku autort kan mundur t marrin prej saj nj shum prej 15 mij eurosh dhe m pas, n mes t dits, jan larguar me motor. shtja u hetua fillimisht nga njsit o

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:53.625Z

Gjashtë personazhe kërkojnë autor rikthejnë Marjeta Ljarjen

Tiranë, 3 Shkurt NOA - Gjashtë personazhe kërkojnë autor rikthejnë aktoren e mirënjohur Marjeta Ljarja e cila do të ketë një rol në këtë vepër të shkrimtarit të madh Luixhi Pirandelo. Vepra do të vihet në skenë nga Teatri Kombëtar dhe ka për regjisor Mehmet Xhelilin, skenog

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:12.587Z

Promovohet libri Fitimtarët, me autor Alastari Cambpell

Është prezantuar sot për lexuesin shqiptar libri Fitimtarët, me autor Alastari Cambpell. Promovimi i librit u bë në ambientet e kryeministrisë. Alastair Campbell, ka qenë ish-drejtor i komunikimit të Tony Blair. Të pranishëm në këtë eveniment ishin kryeministri Rama, trajneri i Kombët

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:52.372Z

Policia mbulon 21 janarin: 4 viktimat, vetëm një autor

Share Policia e Tiranës i vë vulën ngjarjes së 21 janarit, duke e konsideruar si një krim të katërfishtë me një autor. Dje në analizën e policisë së kryeqytetit, në shifrat e dhëna për median dhe publikun, u raportuan gjithsej 24 ngjarje në vitin 2011, me 26

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama