Rezultate te kerkimit per termin: +Autor

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:53.625Z

Gjashtë personazhe kërkojnë autor rikthejnë Marjeta Ljarjen

Tiranë, 3 Shkurt NOA - Gjashtë personazhe kërkojnë autor rikthejnë aktoren e mirënjohur Marjeta Ljarja e cila do të ketë një rol në këtë vepër të shkrimtarit të madh Luixhi Pirandelo. Vepra do të vihet në skenë nga Teatri Kombëtar dhe ka për regjisor Mehmet Xhelilin, skenog

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:12.587Z

Promovohet libri Fitimtarët, me autor Alastari Cambpell

Është prezantuar sot për lexuesin shqiptar libri Fitimtarët, me autor Alastari Cambpell. Promovimi i librit u bë në ambientet e kryeministrisë. Alastair Campbell, ka qenë ish-drejtor i komunikimit të Tony Blair. Të pranishëm në këtë eveniment ishin kryeministri Rama, trajneri i Kombët

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:52.372Z

Policia mbulon 21 janarin: 4 viktimat, vetëm një autor

Share Policia e Tiranës i vë vulën ngjarjes së 21 janarit, duke e konsideruar si një krim të katërfishtë me një autor. Dje në analizën e policisë së kryeqytetit, në shifrat e dhëna për median dhe publikun, u raportuan gjithsej 24 ngjarje në vitin 2011, me 26

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:10.040Z

Ende pa autor shperthimi i eksplozivit

Shperthimi i automjetit gjate oreve te vona te mbremjes se djeshme ne rrugen Xhorxh Bush ne afersi te salles se seancave plenare te kuvendit,ende nuk ka autor. Hetimet per kete ngjarje jane perqendruar ne konflikte personale te perdoruesit te automjetit shtetasit Bernard Ujkaj.Gjithsesi policia ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.787Z

Vrasjet pa autor sa gjith 2009

Gjatë vitit që shkoi Policia e Shtetit shqiptar arriti të zbulojë autorët e 70 vrasjeve, nga 79 që ndodhen në total, por numri i vrasjeve të pazbuluara për vitin 2010, po i afrohet atij të një viti më parë që në muajin prill. Të paktën tetë prej tyre janë aktualisht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:05.372Z

"6 personazhe kërkojnë autor", të premten premiera

Një ditë përpara premierës "6 personazhe kërkojnë autor", duket se gjithcka është gati. Një vepër kjo që pasqyron fuqishëm natyrën tragjikomike, te ekzistencës sonë dhe dhimbjes së të ekzistuarit. Regjisori Mehmet Xhelili thotë se puna që bërë për këtë vepër ka qen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:11.496Z

Tirana 2013, 11 vrasje me autor të lirë

TIRANE-Vrasje të bujshme, vrasje në rrethana misterioze, ekzekutime në mes të kryeqytetit, por shumë pak prej tyre janë zbardhur. Prej janarit të këtij viti deri më sot, në kryeqytet janë bërë 32 vrasje, nga të cilat, 11 prej tyre në rastin më të keq janë pa autor, ose në rastin m

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama