Rezultate te kerkimit per termin: +Avdullah +Hoti

Total: 575
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:47.624Z

Ministri Hoti në takimet vjetore të BERZH-it në Londër

Ministri i Financave Avdullah Hoti po qëndron për vizitë zyrtare në Britani të Madhe, ku po merr pjesë në takimet vjetore të Bankës Evropiane për Zhvillim dhe Rindërtim (BERZH), që do të mbahen më 10 - 13 maj 2016 në Londër të Britanisë së Madhe. Bashkë me ministrin Hoti, ësht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:07.197Z

Ministri Hoti takohet me përfaqësuesit e pensionistëve kosovar

Ministri i Financave Avdullah Hoti u takua sot me përfaqësuesit e Shoqatës së Pensionistëve të Kosovës, ku u prit nga kryetari i kësaj shoqate Shaban Kajtazi dhe anëtarë të kësaj shoqate. Gjatë takimit u diskutua për kushtet e pensionistëve në Kosovë, për ofrimin e shërbimeve dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:31.165Z

Avdullah Hoti: Dikur na qonin në qiell, sot të njëjtit na shajnë

Ministri i Financave, Avdullah Hoti, u është përgjigjur kritikave të liderëve të opozitës. Ai tha se këta njerëz kohë më parë i kanë ‘quar në qiell’ nga ‘lavdatat’ ndërsa sot po ‘debatojnë k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:28.216Z

Avdullah Hoti: ATK për vitin 2016 pret të hyra prej 388 milionë euro

Ministri i Financave të Kosovës, Avdullah Hoti ka bërë të ditur se Administrata Tatimore e Kosovës ka plan ambicioz për vitin 2016. “Të hyrat që pritet të mbledh ATK gjatë këtij viti janë 388 mil euro, prej të cilave 10 mil

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:45.444Z

Ahmetaj dhe Hoti, takim para mbledhjes së dy qeverive

Shqipëri-Kosovë   Ahmetaj: “Diskutimi ka të bëjë me uljen e barrierave në të dyja anët, qoftë në terminalet doganore në anën kosovare, ashtu edhe në anën tonë” Dy ministrat e Financave të Shqipërisë dhe Kosovës takohen në Tiranë për t’i paraprirë mbled

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:40.540Z

Ministri Hoti merr pjesë në një samit në Beçiq të Malit të Zi

Ministri i Financave, Avdullah Hoti, po merr pjesë në Samitin e ministrave të financave dhe guvernatorëve me temën, "E ardhmja financiare e rajonit ", që do të mbahet më 12 - 13 qershor 2015 në Beçiq të Malit të Zi. Ministri Hoti në këtë Samit do të jetë ndër panelistët kryesorë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:43.537Z

Kryeministri Hoti pret Taulant Ballën: Bashkëpunim për menaxhimin e pandemisë dhe nismave për rimëkëmbjen e ekonomisë

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka pritur sot në një takim, kryetarin e Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla. Qeveria e Kosovës për këtë takim ka publikuar një njoftim zyrtar sipas të cilit thuhet se Hoti dhe Balla kanë diskutuar rreth bashkëpunimit të gjithans

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama