Rezultate te kerkimit per termin: +Aventura

Total: 2527
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.456Z

PD: Hiqeni cadren, jo me shfaqje cirku

Denis Dedej Partia Demokratike i kerkoi dje Partise Socialiste qe te heqe dore nga greva e urise dhe t'i jap fund kesaj rruge. Apeli eshte bere nga dy deputetet demokrat, Rajmonda Bulku dhe Florian Mima. Ne nje komunikim per mediat, deputetja Bulku tha se prej 14 ditesh tashme po ndjekin nje shou t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:48.832Z

Çmimin Nobel për letërsi shkon në Francë

Stokholm, 9 Tetor, 15:40, NOA- Novelisti francez Jean Marie Gustav Le Clezio ka fituar çmimin Nobel për letërsi. Sekretari i përhershëm i Akademisë Suedeze Horace Engdahl, ka njoftuar përzgjedhjen, duke lavdëruar Le Clezion për novelat e tij aventuriere, esetë dhe literaturën për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.563Z

Disiplina përkrah Liçajt: T‘i jepen tri rroga mujore

Edmond Liçaj fiton betejën me Flamurtarin, më saktësisht me sponsorin e këtij klubi, Shpëtim Gjika, që është njëkohësisht edhe kryetari i Bashkisë së Vlorës. Trajneri mori drejtimin e stolit bregdetar në javën e dhjetë të Kategorisë Superiore (vetëm pak ditë pas dorëheqjes së

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:18.137Z

Mile timonieri i ri i Shkumbinit

Kristaq Mile eshte drejtuesi i ri i stolit te Shkumbinit. Dje, trajneri beratas eshte zyrtarizuar ne krye te skuadres peqinase, ku zevendesoi te larguarin Gugash Magani, i cili dha doreheqjen pas humbjes 1:2 me Besen. Mile ka bere prezantimin e pare perpara stafit teknik dhe lojtareve, e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.784Z

Anelka fyen Domenech

Pas mbarimit të pjesës së parë në ndeshjen mes Meksikës dhe Francës, trajneri Raymond Domenech është fyer rëndë nga Nicolas Anelka, pasi i komunikoi këtij të fundit vendimin për ta zëvendësuar. Botërori për Francën ka ardhur drejt fundit. Pas barazimit modest më Urug

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:49.742Z

Lazio, Pandev me destinacion Londren ose Torinon

Maqedonasi Goran Pandev eshte vene ne qender te vemendjes dhe Lazio mesa duket nuk do te kete mundesi ta mbaje edhe per nje sezon. Sulmuesi maqedonas ka vene ne gare dy klube te medha si Juventus e Tottenham qe e kerkojne me ngulm, duke pare aftesite e medha teknike dhe fizike te tij. Si

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:54.461Z

Rinovon Ronaldo, lojtari më i paguar në botë

Aventura e superyllit portugez Cristiano Ronaldo te Real Madridi mesa duket do të zgjasë shumë. Sipas "El Mundo Deportivo", palët kanë rënë dakord për rinovimin e kontratës deri në vitin 2018 nga e cila portugezi do të përfitoj&

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama