Rezultate te kerkimit per termin: +Aviacionit +Civil

Total: 1040
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:18.807Z

Lirohet nga detyra Drejtori Ekzekutiv i Autoritetit të Aviacionit Civil

Me vendim të Këshillit të Ministrave është liruar nga detyra e Drejtorit Ekzekutiv të Autoritetet të Aviacionit Civil Aleksandër Lipivani. Në vend të tij është emëruar Flamur Çelaj. Në mbështetje të nenit 100 të Kushtetutës dhe të neneve 12, pika 1, 14 e 15, shkronja a, të ligji

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:43.322Z

Avioni në Divjakë, Autoriteti i Aviacionit Civil ja cfarë bëmë

Autoriteti i Aviacionit Civil përmes një njoftimi për shtyp sqaron procedurat që nga momenti kur Giorgio Riformato ka hyrë në kontakt me ta për të hyrë në hapësirën ajrore të Republikës së Shqipërisë. Deklarata e Autoritetit te Aviacionit Civil Autoriteti i Aviacionit Civil deshiro

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.806Z

Aeroporti i Gjirokastrës, drejtuesit e Aviacionit Civil inspektojnë pistën

Tiranë - Drejtuesit më të lartë të Aviacionit Civil në Shqipëri inspektuan dje në Gjirokastër aeroportin e qytetit, i cili prej vitit 1997 është tërësisht jashtë funksionit, dhe u takuan me përfaqësuesit e pushtetit vendor për riaktivizimin e tij si një aeroport rajonal. “Kërk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:02.030Z

Kosova e Shqipëria bashkë në sigurimin e aviacionit civil

Ministria e Punëve të Brendshme e Kosovës, përmes Departamentit për Siguri Publike dhe Autoriteti i Aviacionit Civil të Republikës së Shqipërisë, kanë nënshkruar Memorandum të Mirëkuptimit në fushën e sigurimit të a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:45.778Z

Ish-drejtori i Aviacionit Civil shpërfill hetimin e Felajt

Autoriteti i Aviacionit Civil nuk mund të japë leje për përdorimin e infrastrukturës ushtarake, në këtë rast të aeroporteve Ish-drejtori i Autoritetit të Aviacionit Civil, Ervin Minarolli i shpërfilli dhe tha se gjetjet e komisionit hetimor për trafikun e drogës me avionë, duke përdor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:43.310Z

Drejtori i Aviacionit Civil, Petrit Sulaj, ka lënë detyrën që prej 5 majit

Tiranë-Drejtori ekzekutiv i Aviacionit Civil, Petrit Sulaj, ka dhënë dorëheqjen në fillim të majit.Ministri i Transportit Haxhinasto ka firmosur lirimin e Petrit Sulajt nga detyra me datë 5 maj, vendim të cilin Ora News e disponon. Në vendim, Ministri urdhëron lirimin nga detyra me kërkes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.266Z

Kuvendi kthen ligjin për “Autoritetin e Aviacionit Civil”

 Komisioni parlamentar i Veprimtarisë Prodhuese i kthen mbrapsht ministrisë së Transportit, projektligjin “Për Autoritetin e Aviacionit Civil”. Shkak i këtij kthimit është bërë marrja e kompetencës nga kjo ministri e dhënies së licencës për ushtrimin e linjave ajrore t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama