Rezultate te kerkimit per termin: +Aviacionit

Total: 2980
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:33.290Z

Rama, inspekton punimet e ish-Fushes se Aviacionit

Fusha e Aviacionit eshte parashikuar te kthehet ne nje zone me nje bulevard te gjelber ne harten e Tiranes, me gjatesi nje kilometer. Aktualisht kjo zone i eshte nenshtruar punimeve, te cilat jane inspektuar gjate dites se djeshme nga kryebashkiaku Rama. Sipas projektit, ne brendesi te kesaj zone do

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:43.194Z

Ikën Petrit Sulaj, drejtori i Aviacionit Civil

Ylli Manjani: Do të pavarësojmë sektorin e sigurisë ajrore Zamir Alushi Reforma në Aviacionin Civil për të përmbushur kriteret e BE-së, kërkon njerëz të rinj në krye. I pari është larguar drejtori ekzekutiv i Autoritetit të Aviacionit Civil, Petrit Sulaj. Ministri i Transportit dhe I

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:22.178Z

Ngrihet Komiteti për Sigurinë e Aviacionit Civil

Struktura u prezantua sot nga drejtori i Aviacionit Civil, Ervin Mazniku, gjatë një takimi pune me drejtues të lartë të Aviacionit Civil, të autoriteteve doganore, Policisë së Shtetit, përfaqësues të kompanive ajrore që operojnë në venin tone etj. Sipas tij,  komiteti kombëtar, d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:43.310Z

Lumalas, fusha e aviacionit ruhet nga FA-të

E lënë prej 15 vitesh në harresë, fusha e aviacionit në Lumalas është rikthyer në qendër të vëmendjes pas akuzave të fundit në lidhje me trafikun e drogës. Pista e shkretuar dhe jashtë çdo funksioni, ka nisur të mbiëqyret nga Forcat e Armatosura, ndërsa pritet që në sipërfaqen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:22.401Z

Siguria e aviacionit civil, Shqipëria plotëson standardet

Sikurse janë të gjithë aeroportet ndërkombëtare të një sigurie të lartë, ashtu edhe aviacioni civil shqiptar po arrin standardet ndërkombëtare të sigurisë. Në këtë kuadër, është krijuar dhe mbledhur sot për herë të parë Komiteti për Sigurinë në Aviacionin Civil. Qëllimi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:12.387Z

Projekti: Fusha e Aviacionit do të kthehet në Park

/>Në mbledhjen e djeshme të Këshillit të Rregullimit të Territorit të Tiranës( KRRT) u prezantua nga Bashkia e Tiranës kërkesa për miratim të projektit Teknik për Parkun urban të ndodhur në zonën e ish-fushës së Aviacionit. Ndërkohë është miratuar projekti i ish-fushës së Avia

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:18.807Z

Lirohet nga detyra Drejtori Ekzekutiv i Autoritetit të Aviacionit Civil

Me vendim të Këshillit të Ministrave është liruar nga detyra e Drejtorit Ekzekutiv të Autoritetet të Aviacionit Civil Aleksandër Lipivani. Në vend të tij është emëruar Flamur Çelaj. Në mbështetje të nenit 100 të Kushtetutës dhe të neneve 12, pika 1, 14 e 15, shkronja a, të ligji

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama