Rezultate te kerkimit per termin: +Aviacionit

Total: 2980
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:22.178Z

Ngrihet Komiteti për Sigurinë e Aviacionit Civil

Struktura u prezantua sot nga drejtori i Aviacionit Civil, Ervin Mazniku, gjatë një takimi pune me drejtues të lartë të Aviacionit Civil, të autoriteteve doganore, Policisë së Shtetit, përfaqësues të kompanive ajrore që operojnë në venin tone etj. Sipas tij,  komiteti kombëtar, d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:43.310Z

Lumalas, fusha e aviacionit ruhet nga FA-të

E lënë prej 15 vitesh në harresë, fusha e aviacionit në Lumalas është rikthyer në qendër të vëmendjes pas akuzave të fundit në lidhje me trafikun e drogës. Pista e shkretuar dhe jashtë çdo funksioni, ka nisur të mbiëqyret nga Forcat e Armatosura, ndërsa pritet që në sipërfaqen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:22.401Z

Siguria e aviacionit civil, Shqipëria plotëson standardet

Sikurse janë të gjithë aeroportet ndërkombëtare të një sigurie të lartë, ashtu edhe aviacioni civil shqiptar po arrin standardet ndërkombëtare të sigurisë. Në këtë kuadër, është krijuar dhe mbledhur sot për herë të parë Komiteti për Sigurinë në Aviacionin Civil. Qëllimi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:12.387Z

Projekti: Fusha e Aviacionit do të kthehet në Park

/>Në mbledhjen e djeshme të Këshillit të Rregullimit të Territorit të Tiranës( KRRT) u prezantua nga Bashkia e Tiranës kërkesa për miratim të projektit Teknik për Parkun urban të ndodhur në zonën e ish-fushës së Aviacionit. Ndërkohë është miratuar projekti i ish-fushës së Avia

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:18.807Z

Lirohet nga detyra Drejtori Ekzekutiv i Autoritetit të Aviacionit Civil

Me vendim të Këshillit të Ministrave është liruar nga detyra e Drejtorit Ekzekutiv të Autoritetet të Aviacionit Civil Aleksandër Lipivani. Në vend të tij është emëruar Flamur Çelaj. Në mbështetje të nenit 100 të Kushtetutës dhe të neneve 12, pika 1, 14 e 15, shkronja a, të ligji

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:54.136Z

Tiranë, shpërthim me eksploziv tek Fusha e Aviacionit

Një shpërthim me eksploziv ka tronditur mëngjesin e sotëm zonën tek Fusha e Aviacionit në Tiranë. Sipas policisë, shpërthimi ndodhi rreth orës 03:00, në rrugën Artan Lenja, në vendin e njohur si Fusha e Aviacionit. Nga hetimet e para raportohet se si pasojë e këtij shpërthimi, ka pa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:43.322Z

Avioni në Divjakë, Autoriteti i Aviacionit Civil ja cfarë bëmë

Autoriteti i Aviacionit Civil përmes një njoftimi për shtyp sqaron procedurat që nga momenti kur Giorgio Riformato ka hyrë në kontakt me ta për të hyrë në hapësirën ajrore të Republikës së Shqipërisë. Deklarata e Autoritetit te Aviacionit Civil Autoriteti i Aviacionit Civil deshiro

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama